ЗМІ: у стеженні за Гонгадзе брали участь росіяни

Один з свідків-обвинувачених у справі про вбивство Георгія Гонгадзе розповів, що члени банди "перевертнів", які стежили за журналістом, мали російський акцент.

У стеженні за журналістом Георгієм Гонгадзе брали участь росіяни.

Про це в інтерв'ю заявив свідок-обвинувачений у справі "міліцейських перевертнів" Юрій Нестеров (знаходиться в сусідній камері з генералом Олексієм Пукачем), на чиїх свідченнях фактично ґрунтується справа.

Відповідаючи на питання, чи відповідає дійсності інформація про те, що члени банди "перевертнів" брали безпосередню участь у стеженні за Гонгадзе, Нестеров сказав:

"У стеженні брали участь раніше не знайомі мені люди — двоє чоловіків, досить тренованих, з військовою виправкою. Під час стеження вони їздили на своїй машині, контактував з ними тільки Гончаров. З уривків їхніх розмов мені стало зрозуміло, що вони приїхали ненадовго, а їхня вимова, акцент свідчив про те, що вони не українці — росіяни".

"На початку дня вони в машині переодягалися в уніформу, наприкінці дня знову вдягали цивільне. Протягом тижня я й інші стежили за цим хлопцем, схожим на Гонгадзе, скрізь їздивши за ним по місту. Сам він машини не водив, його возили різні люди на різних авто. Що було після, я не знаю: більше зі мною за ним не стежили", - додав він.

Нестеров також повідомив, що ще в 1999 році він "знав від Гончарова та інших, що у нього є зв'язки серед працівників ЗМІ, які збирають компромат на різних чиновників, шантажують, щось отримують за своє мовчання". Гончаров нібито казав, що його знайомі працюють з "Українською правдою".

"Наприкінці літа 2000 року Гончаров призначив мені зустріч, і я почув від нього, що найближчим часом планується затримання якогось "письменника", котрий зі своїми колегами шантажував когось з адміністрації президента. Ті звернулися до МВС, і розвідка вийшла на них. Після чого серед них нібито почалася паніка через те, що їх тепер виведуть на чисту воду і посадять — зміст був приблизно такий", - розповів Нестеров.

"Самого "письменника" необхідно затримати і передати іншим людям. За це, мовляв, платять великі гроші. На моє запитання про те, хто братиме участь, він сказав, що я їх не знаю. Де і коли це відбуватиметься, він не казав. Сказав тільки, що "письменника" "здадуть" його колеги, що знатимем про нього все. На цьому розмова скінчилася", — додав він.

У грудні 2000 року, за словами Нестерова, Гончаров розповів йому про те, що "труп, який перекопали на території Мороза, — не Георгія, тому біля нього спеціально залишили ланцюжки і ще якісь речі".

"До речі, я не один раз чув від Гончарова про те, що вбитих перезакопували. І у справі перевертнів згодом багатьох не знайшли. Незважаючи на те, що мені точно були відомі місця поховання деяких із них, трупів там не виявилося", - сказав він.

"Якщо те, що я чув від Гончарова, правда, і тіла справді мінялися, тоді експертиза родича того, кого не знайшли у справі перевертнів, з тілом, яке лежить у морзі як тіло Гії, могла б бути доречною. Якщо це зійдеться, усе розкриється само собою", - додав Нестеров.

Читайте також:

Стали відомі деталі справи Кучми: як він наказував "помститися" Гонгадзе

Колега Гонгадзе розповів, як Пукач душив його ременем

Кравчук: Кучма не знав, що слова "заткніть рота Гонгадзе" підлеглі сприймуть, як вказівку до дії

Кучма: я поклянуся на Біблії, що не наказував вбити Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: