ЗМІ: МЗС більше не може фінансувати українські дипмісії

За неофіційними даними, МЗС економить на медичних страховках та авіаперельотах дипломатів.

Українські дипломати не можуть виконувати свої обов'язки через відсутність коштів. Про це заявив член парламентського комітету з закордонних справ Андрій Шкіль (БЮТ).

"У всіх міністерствах криза, але в МЗС - біда: дипломати просто не можуть виконувати свої обов'язки через відсутність коштів", - розповів він виданню "Сегодня".

При цьому офіційно в Міністерстві закордонних справ усе в порядку. "Зарплати виплачуються вчасно в повному обсязі і про фінансові проблеми посольств інформації немає", - сказав керівник прес-служби МЗС Василь Кирилич.

У той же час, співробітники низки посольств і центрального офісу міністерства, які попросили їх не називати, підтвердили газеті слова Шкіля.

"Основне джерело доходу співробітників посольства - це так звані командировочні. У великих, "дорогих" країнах посол, приміром, отримує більше 4000 доларів. Інші керівники посольства - близько 3000. Співробітники рангом нижче - від 2000 до 3000. На ці гроші припадає 90% "получки" дипломатів", - сказало джерело в посольстві в одній із найбільших країн світу.

"Отож, ще в грудні в деяких диппредставництвах України командировочні стали виплачувати в розмірі 50-75% від установленої норми. У кращому становищі виявились посольства в найважливіших державах-партнерах - США, Росії, Німеччині, представництві при ЄС і деяких інших. Але і їхніх співробітників уже попередили, що за березень вони також не отримають повну суму", - повідомило це джерело.

Більше того, за його словами, "найболючішим ударом по сімейних бюджетах дипломатів, які працюють у західних країнах, стало рішення відомства не оплачувати медичну страховку".

"Крім того, кілька місяців тому у диппредставництва була розіслана рекомендація дипломатам планувати проведення відпусток у країні перебування або третій країні і не їхати на місяць в Україну... За чинними правилами з бюджету відомства повинні оплачуватися квитки туди і назад співробітнику і членам його родини. Але тільки якщо у відпустку він їде додому. А в МЗС просто немає грошей на оплату квитків, що, наприклад, із США, Китаю чи Бразилії, коштують тисячі доларів", - сказав представник одного з посольств.

Ще одне джерело в одному з посольств розповіло, що грошей немає навіть на ті статті, які необхідні для виконання службових обов'язків: "Немає грошей на відрядження дипломатів у регіони країни перебування і на важко вдається вибивати гроші на поїздки в країни, де посли акредитовані за сумісництвом. Дійшло до того, що навіть кошти на підписку газет і журналів посольства вишукують самостійно або відмовляються від періодики".

За словами Шкіля, "співробітники посольств змушені заощаджувати на бензині і телефонних переговорах, навіть послам, яким потрібен постійний зв'язок із МЗС, залишили лише мінімальні пакети мобільного зв'язку".

Джерело в центральному офісі МЗС розповіло, що і там "встановлено 5-хвилинний ліміт на закордонні телефонні розмови, на переговори просто ніхто не їздить; для того щоб супроводжувати Тимошенко в поїздці до Японії, вишкребли всі засіки".

Дипломат в одному з найбільших українських посольств припускає, що "незабаром з посольств почнуть масово звільнятися співробітники".

Читайте також:

ПР обіцяє паралізувати роботу Ради від завтра і до виборів

Ющенко пропонує розділити Верховну раду надвоє

Генпрокуратура підозрює, що Чорновола вбили

Депутати просять Ющенка виголосити промову 1 квітня

ВідеоКирилич про відсутність коштів у МЗС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: