Уряд планує відібрати у Януковича торгівлю зброєю

Кабмін має намір вивести з-під контролю глави держави компанію "Укрспецекспорт" - основного експортера зброї.

Кабінет міністрів і адміністрація президента ведуть боротьбу за контроль над збройним експортом, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Исполнительная власть переходит на военное положение".

Про те, що Міністерство юстиції і віце-прем'єр з питань національної безпеки і оборони Володимир Сівкович готують рішення про зміну підвідомчості держкомпанії "Укрспецекспорт", учора, 26 травня повідомили два не залежних один від одного джерела.

У розпорядженні видання виявилося також листування Сівковича і представників Мінюсту, присвячена цьому питанню. Робота в цьому напрямі почалася в Кабінеті міністрів більше місяця тому - перший офіційний лист віце-прем'єра в Мінюст датований 2 квітня.

"Питання про передачу "Укрспецекспорту" під контроль уряду Сівкович ініціював ще в березні. Аргументація - у нього має бути повний контроль над силовим блоком, як про це домовлялися при формуванні уряду. Віце-прем'єр хотів призначити свого керівника підприємства, але цьому чинила опір адміністрація президента (АП). Там виступали за збереження нинішнього гендиректора Сергія Бондарчука",- розповів один із співрозмовників.

"Це тільки здається, що нова влада єдина,- додав інший чиновник, що побажав залишитися невідомим.- Насправді між АП і силовим віце-прем'єром протистояння було таке (у березні - ред.), що нагадувало часи Ющенка і Тимошенко.

Державна компанія "Укрспецекспорт" - основний експортер усіх видів озброєнь і військової техніки (до 85% об'єму військово-технічної співпраці). Об'єднує ряд дочірніх підприємств-виробників спецтехніки. Главу компанії призначає президент за узгодженням з урядом і секретарем СНБО, а в її оперативному управлінні найвища вагу має Радбез. З 2005 року компанію очолює Сергій Бондарчук.

Нагадаємо, минулого року "Укрспецекспорт" збільшив валовий дохід на 52,4% в порівнянні з 2008 роком - до 2 млрд 452,64 млн грн.

Так, згідно звіту компанії в системі розкриття інформації ДК ЦПФР України, її чистий дохід минулого року зріс на 26,5% - до 303,94 млн гривень.

Читайте також:

Україна збільшила дохід від продажу зброї в 1,5 рази

Внутрішні війська з собаками оточили "Укрспецекспорт"

Україна за підсумками 2009 року вийде на шосте місце в світі з продажу зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: