Партія регіонів: Ющенко ветував закон про вибори

У фракції Партії регіонів стверджують, що президент зробив це ще минулого тижня, а СП спеціально зволікає з публікацією рішення.

Президент Віктор Ющенко ветував новий закон про вибори президента, яким термін виборчої гонки скорочувався на 30 діб.

Завтра, 18 серпня, спливає 15-денний термін, протягом якого президент мав підписати або відхилити зміни в закон про вибори президента. Офіційно вердикт Ющенка щодо закону ще не опубліковано.

Проте газета "Дело" із посиланням на власні джерела у Партії регіонів повідомляє, що президент вже наклав вето. Більш того, у фракції Партії регіонів стверджують, що він зробив це ще минулого тижня, а Секретаріат спеціально зволікає з публікацією цього рішення.

Прихильникам змін правил виборчої кампанії, Партії регіонів і БЮТ, важливо здолати вето глави держави до 19 вересня - офіційного старту президентської гонки (згідно зі старою редакцією закону про вибори).

Проте, як пише "Дело", депутати не чекатимуть вересня. Вони мають намір перервати відпустку і вирішити проблему максимально швидко, зібравшись на позачергове засідання парламенту. Його ініціатором виступив Блок Юлії Тимошенко. Глава парламенту Володимир Литвин вже підписав розпорядження про проведення позачергової сесії. Вона відбудеться у п'ятницю, 21 серпня.

Про те, що глава держави ветував новий закон про вибори, повідомила депутат-регіонал Олена Лукаш. Аналогічною інформацією володіє і її колега по фракції Ганна Герман.

Нагадаємо, в липні парламент 316 голосами прийняв нову редакцію закону про вибори президента. Зміни торкнулися термінів проведення виборчої кампанії - вона скоротилася з 120 до 90 днів (тим самим народні депутати перенесли старт виборів з 19 вересня на 19 жовтня).

Крім того, Верховна рада істотно підвищила заставу для кандидатів у президенти: з 500 тисяч до 2,5 мільйонів гривень. Окрім скорочення терміну виборчої кампанії і збільшення суми застави для кандидатів у президенти, законопроект пропонував ліквідувати інститут відкріпних посвідчень і підписних листів на підтримку кандидата на пост президента, а також низку інших змін.

Читайте також:

Позачергову сесію Ради зберуть 21 серпня

БЮТ спробує зібрати Раду, щоб подолати вето Ющенка

Депутати готові пожертвувати канікулами, щоб подолати вето Ющенка

БЮТ: коаліція з "Регіонами" вже неможлива

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: