Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Удосконалення навчальних програм та будівництво нових закладів. Плани Міносвіти на найближчі роки

В Україні мають збудувати по 100 дитсадків, шкіл та стадіонів.

Уже наступного року в Україні хочуть збудувати по 100 дитячих садків, шкіл та стадіонів. Водночас вихователям дитсадків обіцяють підвищити зарплати, а в школах продовжать втілювати проєкт "Нова українська школа".

"Плюс 100 шкіл, 100 садочків та 100 стадіонів уже наступного року — це реально. Вчора в інтерв’ю (президент) Володимир Зеленський анонсував, що наступного року в Україні почнуть будувати та ремонтувати сотні соціальних об’єктів. Селекторну нараду з головами ОДА сьогодні присвятив саме цьому. Пріоритет зараз — оперативно визначити пооб’єктний план, з якими конкретно школами та садочками ми будемо працювати. До роботи приступаємо від нового року, а там де технологічно потрібно дочекатися завершення зимового періоду, — не пізніше 1 березня. Ми не можемо більше дозволяти собі "розкіш" затверджувати пооб’єктні плани у червні-липні, потім проводити тривалі тендери і лише восени починати реальні будівельні роботи. Це саботаж роботи, результат якого – безрезультатність", - написав у Facebook прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Протягом тижня голови ОДА повинні визначити список всіх шкіл, стадіонів та садків, які ще не добудовані чи де не закінчена реконструкція. Їх також зобов'язали подати два-три види візуалізації фасадів та внутрішніх приміщень.

"Дав завдання до 10 грудня розробити перспективні плани формування ОТГ. Щоб у нас було розуміння, в якій новій спроможній громаді ми будемо будувати школи, садочки та соціальну інфраструктуру. Я вже не кажу про те, що абсолютно кожна громада має бути спроможною - у нас немає мети створювати ще купу неспроможних громад. Ми починаємо інфраструктурний бум", - переконує Гончарук.

Плюс 100 шкіл, 100 садочків та 100 стадіонів вже в наступному році — це реально. Вчора в інтерв’ю Володимир Зеленський...

Опубліковано Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України Пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

Мінітерка освіти та науки Ганна Новосад також наголосила, що будівництво та реконструкція 100 садків та 100 шкіл у регіонах є одним із основних завдань.

"Президент та уряд ставлять завдання створити таку систему освіти, яка б забезпечувала безперервні можливості навчання, яка б на кожному з рівнів, від раннього розвитку і до дорослого життя, забезпечувала можливість мати доступ до якісної освіти. Маємо розвивати ті компетентності, отримувати ті знання, які є необхідними в сучасному світі. Ми, як профільне міністерство, своїм завданням бачимо вибудовуванням цілісної системи, яка на кожному з рівнів може підхопити людину і дати їй ті можливості і ті навички, необхідні для успішного професійного та особистого життя", - сказала Новосад.

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

Важливу увагу буде приділено розвитку дошкільної освіти. Серед завдань до кінця 2019-го та на 2020 рік, зокрема, формування переліку особистих якостей/умінь дитини після дитсадка, скорочення черги до дошкільних закладів, проведення дослідження якості дошкільної освіти.

"Одна з найамбітніших цілей - забезпечити доступ до дошкільної освіти. Спільно з місцевими органами влади ставимо за ціль або побудувати, або реконструювати 100 дитячих садочків", - підкреслила міністерка.

Новосад додала, що через 5 років кожна дитина як у сільській місцевості, так і у місті повинна мати доступ до дошкільної освіти.

Також Міносвівти працюватиме і над тим, щоб працівники дошкільних закладів мали достойну оплату праці.

ШКІЛЬНА ОСВІТА

Реформа шкільної освіти та імплементація "Нової української школи" продовжуватимуться.

"Завданням нашого уряду буде завершення змін у початковій школі. Але не менш амбітне завдання - ці зміни перенести і почати в базовій школі – 5-9 класах. І цей виклик складніший, ніж у 1-4 класах, оскільки йдеться про більшу кількість учителів, учителів-предметників, про більшу кількість класів", - зазначила Новосад.

Завдання до кінця 2019-го та на 2020 рік - внести на розгляд парламенту законопроєкт "Про повну загальну середню освіту", запровадження вже в грудні цього року практики пояснення дітям про різні професії - профорієнтація, впровадження електронних підручників, створення 250 нових STEM-лабораторій та 25 лабораторій робототехніки.

Важливим є питання доступу до освіти для українців у зоні збройного конфлікту. Міністерство працює над створенням електронних матеріалів для дистанційної освіти для дітей з тимчасово окупованих територій. Планується психологічний супровід для шкіл у сірій зоні та школярів та студентів з тимчасово окупованих територій. Також хочуть збільшувати можливості для вступу дітей із таких територій.

Відео Сучасний вчитель: проблеми та перспективи – розмова з Ганною Новосад

Ми вітаємо усіх освітян з професійним святом Днем вчителя. І для того щоб зрозуміти, яким буде 2020 навчальний рік, ми запросили міністра освіти і науки України Ганну Новосад. Говоримо про вік вчителя, зарплатню, шкільний булінг та подарунки освітянам.

Сучасний вчитель: проблеми та перспективи – розмова з Ганною Новосад

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції