Зміна постачальника газу за спрощеною процедурою: як це працює та які можуть бути проблеми

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зміна постачальника газу за спрощеною процедурою: як це працює та які можуть бути проблеми

УНІАН

Процес триває до 21 дня, а документи можна подати навіть в електронному вигляді.

Тисячі українців уже змінили свого постачальника газу за новою процедурою. У липні держава спростила перехід від однієї компанії до іншої. Процес триває до 21 дня, а документи можна подати навіть в електронному вигляді.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Раніше для того, щоби, наприклад, попрощатися з якимось облгазом, потрібно було збирати купу паперових документів та довідок. А ще стояти в чергах. І навіть після цього можна було отримати відмову. Сама процедура розтягувалася на місяці й більшість українців нею навіть не користувалися. Нині ж на папері перехід від одного постачальника має тривати максимум три тижні, а документи можна подати онлайн.

Владислав Остринський - один із тих, хто вже змінив постачальника газу. Каже, таке бажання мав давно. 2018 року йому донарахували зайві куби за так званими температурними коефіцієнтами. Але тоді, визнає, зразу попрощатися із нечесним постачальником не зміг.

Після того, як процедуру спростили, все, що було потрібно - письмова заява, паспорт, код і платіжка. Зі старим постачальником навіть не довелося спілкуватися. Вже за 4 дні отримав підтвердження, що переведення здійснено успішно.

Але згодом Владислав дізнався, що він знову якимось чином підключений до старого облгаззбуту. Виявилось, що його нібито за його заявою переключили назад. Сам чоловік каже, що жодної заяви не писав і у компанії "раптове повернення" пояснити теж не змогли. У справу довелося втручатися новому постачальнику. Кажуть, Владислав виявився не єдиним, кого без заяви перепідключили назад.

"Жоден постачальник не має права підключати клієнтів без їхньої згоди. Це ж кріпацтво якесь. Тому ми попередили клієнтів, що все буде нормально. І написали заяву до НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг - ред.)", - пояснив директор ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"" Максим Рабинович.

Реформа в дії: як змінити свого постачальника газу

Реформа в дії: як змінити свого постачальника газу

Регулятор, кажуть в "Нафтогазі", дуже швидко відреагував. Бо через кілька днів усі клієнти опинилися без постачальника узагалі. А далі вони написали повторну заяву і з другої спроби таки успішно змінили компанію. Максим Рабинович зазначив, що "такі помилки можуть коштувати постачальникам штрафів або може бути анульована НКРЕКП ліцензія".

У самому облгаззбуті, який сам перепідключив Владислава та інших клієнтів, ситуацію пояснили помилкою: "Випадки збоїв в роботі інформаційної платформи оператора ГТС (в тому числі і при реєстрації споживачів в Реєстрі споживачів постачальника при зміні постачальника) час від часу трапляються, однак вони не мають масового характеру. Всі технічні питання врегульовуються оперативно при зверненні в службу технічної підтримки інформаційної платформи оператора ГТС".

В той же час експерти нагадують, що змінювати постачальника можна скільки завгодно разів на рік. Відмовити у переході не зможуть навіть за наявності боргів.

Нагадаємо, що у зв'язку із новими правилами постачання газу в Україні і завершенням режиму покладення спеціальних обов'язків (ПСО) єдиної ціни на газ більше немає.

Наступна публікація