Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зміна правил маркування продуктів та новий список "доступних ліків" від МОЗ. Економічні новини

Маркування продуктів виконуватиметься за стандартами ЄС.

В Україні вводять європейський стандарт маркування продуктів харчування. Відповідний закон вже підписав президент України Петро Порошенко.

Про це йдеться у випуску "Сніданку з 1+1".

Згідно з новими нормами, правила до викладення інформації на етикетках продуктів стануть жорсткішими. Виробники відтепер повинні збільшувати текст, аби він був більш читабельним. Також зазначатиметься, чи розморожувався продукт, а у заморожених вказуватимуть масу льоду.

Серед нових правил і обов'язкова вимога вказувати окремим шрифтом чи кольором складники продукту, які можуть викликати алергію. За порушення нових правил маркування з виробників можуть стягнути до 60 тисяч гривень штрафу.

Тим часом Міністерство охорони здоров'я України затвердило новий список доступних ліків. До списку увійшли 258 препаратів, 64 з яких будуть безкоштовним, а інші продаватимуться за невелику плату. Серед препаратів - ліки для лікування серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми. 

Вартість найдешевшого препарату, яку може відшкодувати держава - 5 гривень, а найдорожчого - 900 гривень.

Також нагадаємо, що згідно з даними Національного банку України, курс валют станом на ранок, 5 лютого, становить 27,42 гривні за долар і 31,38 гривні за євро.

Залиште свій коментар

Вибір редакції