Змії під ліжком, в кущах і горах: як уберегтися від укусу плазуна

Змії під ліжком, в кущах і горах: як уберегтися від укусу плазуна

Фото: Тетяна Миросенко

До приїзду медиків потерпілому потрібно багато пити, а місце укусу охолодити і знерухомити.

У Львівській області за останні кілька днів від укусів змій постраждали чотири людини. Всього ж з початку року в лікарні потрапили 19 місцевих жителів.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської обладміністрації.

Так, відпочиваючи на природі, не можна забувати про правила безпеки, які допоможуть уберегтися від укусу плазунів.

“Аби не стати жертвою змії, йдучи до лісу чи у місцевість, де можуть перебувати змії, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. Варто одягти вільні штани із цупкої тканини, оскільки у випадку, якщо змія прокусить штани, то вона не зачепить шкіру. Взуття обов’язково повинне бути високим, аби  прикривало оголені ділянки на нозі”, — акцентують в пресслужбі обладміністрації.

Пробираючись густими чагарниками, з собою потрібно мати довгу палицю, якою можна перевіряти кущі на наявність змій. Якщо ж ви вже зіткнулися з повзучою, не варто намагатися її відкинути палицею або ногою — вірним варіантом буде її обійти.

У разі ж, якщо людину вже вкусила змія, необхідно відразу звернутися за медичною допомогою. А до приїзду "швидкої" потрібно охолодити і знерухомити місце укусу, напоїти постраждалого.

  • не варто обробляти рану додатково;
  • не потрібно припікати рану;
  • не потрібно накладати джгут;
  • не вживати алкоголь;
  • не можна висмоктувати отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. 

Нагадаємо, що на узбережжі Азовського моря відпочивальникам дошкуляють плазуни. Їх розвелося дуже багато, а таке сусідство людям не до вподоби.

У Харкові змії окупували будинок

У Харкові змії окупували будинок