Зміїний: острів чи скеля?

Україна й Румунія завершили розгляд делімітації шельфу й виключних економічних зон у Чорному морі У Міжнародному суді ООН.

Україна й Румунія завершили письмовий розгляд делімітації континентального шельфу й виключних економічних зон у Чорному морі в Міжнародному суді Організації Об'єднаних Націй.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ. 5 липня Україна офіційно внесла в Міжнародний суд ООН репліку України у цій справі у відповідь Румунії.

Подача репліки України була здійснена у визначений судом термін. "Заплановано, що внесенням у суд репліки України завершиться етап письмового розгляду справи, після цього суд відповідно до встановлених правил процедури повинен ухвалити рішення щодо строків проведення усних слухань", - сказано в повідомленні.

Як повідомляє агентство Українські новини, у травні Румунія висловлювала надію на взаємовигідну делімітацію шельфу Чорного моря з Україною за допомогою Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй.

Румунія вважає порушенням міжнародного права заснування Україною селища на острові Зміїний. Україна готова розглядати делімітацію шельфу Чорного моря з Румунією на двосторонньому рівні паралельно з розглядом у Міжнародному суді ООН.

Україна сподівається влагодити розбіжності з делімітації морського шельфу в Чорному морі з Румунією до того, як Міжнародний суд ООН прийме своє рішення з цієї проблеми.

16 вересня 2004 року Румунія звернулася в Міжнародний суд ООН із проханням розмежувати морський кордон із Україною, у тому числі континентальний шельф і виключні економічні зони.

Україна й Румунія під час обговорення лінії кордонуі в Чорному морі розходяться в юридичному визначенні статусу українського острова Зміїний, котрий румунська сторона хоче позначати як скелю, без права на територіальні води, а українська - як острів, із правом на територіальні води.

На шельфі навколо Зміїного перебувають великі запаси нафти й газу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: