Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Змушені топити сніг та рубати ополонки: у селі на Вінниччині пересохли усі криниці

Врятувати село від спраги може центральний водогін.

Мешканці села Лука Барська на Вінниччині півроку живуть без води. Центрального водогону у селі немає, а криниці пересохли ще влітку. Питну воду для себе люди беруть з кількох колодязів, які ще не повністю обміліли. А для господарських потреб та для худоби просять у неба, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоЖителі села на Вінниччині півроку живуть без води

Центрального водогону у селі Лука-Барська немає, а криниці пересохли ще влітку. Питну воду для себе люди беруть з кількох колодязів, які ще не повністю обміліли, а для господарських потреб та для худоби просять у неба. Врятувати село від спраги може центральний водогін, про нього говорять роками, але лише тепер справа зрушила з місця.

Жителі села на Вінниччині півроку живуть без води

На вулиці майже мінус двадцять, а Віталій з відром та сокирою вирушає до річки. Сьогодні підводи немає, тож іде пішки. Майже кілометр туди і назад. А пані Ірина, щоб напоїти своє велике господарство – пару поросят, дві корови та коня - збирає сніг. Щодня треба розтопити зо два десятки відер.

Тут майже у кожному дворі є криниця, але більшість з них вже порожні. Питну воду селяни беруть у тих небагатьох господарів, з чиїх обійсть зникла ще не вся вода.

Зміліли та повисихали криниці, бо мало опадів, кажуть гідрологи. Останні п'ять років були посушливими, а у селі Лука Барська немає ні ставків, ні річок, ні водосховищ, які хоч трохи підтримували б рівень грунтових вод.

"Лише сподіватися на будівництво артезіанської свердловини і використовувати вже підземні горизонти. Славу Богу, на Вінниччині їх запаси 320 мільйонів метрів кубічних, але ще при раціональному економному використанні всім вистачить і на довго", - каже Юрій Гаврик, провідний гідролог Вінницького регіонального управління водних ресурсів.

Врятувати село від спраги може центральний водогін. Про нього говорять роками, та лише тепер справа зрушила з місця. "Ми замовили проекто–кошторисну документацію. Вона виготовлена, сільська рада проплатили кошти. Треба проект санітарних зон до цієї існуючої свердловини", - каже сільський голова Ірина Мельник.

Тепер чиновники шукають майже два мільйони гривень, щоб доробити проект і прокласти водогін. Сподіваються на спонсорів.

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Залиште свій коментар

Вибір редакції