Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Знахідка на горищі. У Львові на онлайн-аукціоні виставили викрадену 50 років тому картину

Стартова ціна картини становила 1 гривню.

На найбільшому українському онлайн-аукціоні для колекціонерів творів образотворчого мистецтва був знайдений портрет Розанди Лупул-Хмельницької, вкрадений 1960 року з Львівського історичного музею. Про це повідомляє Zaxid.net.

Працівники музею підтвердили виданню автентичність картини.

Повідомляється, що ввечері 11 вересня анонімний учасник онлайн-аукціону Violity, зареєстрований під ніком "tudasuda156", виставив на продаж картину невідомого автора. Свій лот невідомий назвав "Знахідка з горища", а стартову ціну на неї встановив на рівні 1 грн. Через це припускають, що користувач не знав про цінність картини.

Вкрадена у Львові картина_4
zaxid.net

Юзер "tudasuda156" опублікував світлини картини, на яких видно інвентарні номери Львівського історичного музею. І хоча користувачі онлайн-аукціону припустили, що твір крадений, ставки на нього зросли до 26 тисяч гривень.

"Робота дійсно оригінал. Вкрадена з музейної експозиції в 1960 році. Розв'язок ситуації також зрозумілий. Або продавець поверне роботу в Львівський історичний музей сам, до завершення торгів, проявивши свою громадянську позицію і, можливо, дістане ще якусь винагороду, або продавець буде мати проблеми кримінального характеру, і весь ланцюжок людей, які з рук в руки передавали роботу, і роботу все-одно повернуть у музей", - написав один з користувачів аукціону, зареєстрований під ніком "cthusq1".

Вкрадена у Львові картина_1
zaxid.net

Спочатку юзер "tudasuda156" обстоював своє право на продаж картини, оскільки це була випадкова знахідка, однак у середу, 14 вересня, він заявив, що віддасть картину належним людям.

"Шановні люди. Уже зрозуміло, що картина складає частину нашої історії. Будь ласка, не робіть [нові] ставки, картину здам належним людям", – написав він.

Вкрадена у Львові картина_2
zaxid.net

Водночас головний зберігач Львівського історичного музею, завідувач відділу фондів Світлана Хавалко підтвердила, що, судячи з опублікованих фото, це справді оригінальний портрет Розанди, вкрадений з музею у 1960 році.

Вона також припускає, що "tudasuda156" має також портрет Тиміша Хмельницького, який складав диптих разом з портретом Розанди.

"З тих фотографій, які є в інтернеті, ми можемо стверджувати, що це річ, яка вкрадена з музею. Окрім цього портрету, у 1960 році з музею був викрадений ще один – це був диптих, портрети Розанди та Тимоша. Наразі на аукціоні виставлена Розанда, але якщо уважно роздивитися фотографії з аукціону, то можна помітити шматок іншої рами, яка найімовірніше є другою вкраденою картиною – портретом Тимоша. Напевно, продавець дуже погано розуміється у мистецькій вартості творів, тому, мабуть, не зрозумів, що це є музейні твори. Автор обох цих картин, на жаль, невідомий", - розповіла Світлана Хавалко.

Адміністрація Львівського історичного музею уже звернулася до Міністерства культури, СБУ та Національної поліції з повідомленням про продаж на Violity музейної власності.

Зазначимо, диптих Розанди та Тимоша був у колекції польського історика та мистецтвознавця Владислава Лозинського, який помер у 1913 році і заповів свою колекцію місту.

Нагадаємо, раніше в Україні на острові Турунчук прикордонники та працівники військової прокуратури знайшли схованку крадених з Італії шедеврів мистецтва. Усього було виявлено 17 картин відомих європейських майстрів. Серед них полотна Рубенса, Тінторетто, Карото і ще низки живописців. Ці картини викрали наприкінці минулого року з італійського музею "Кастельвеккьо" й заховали на невеликому острові в притоці Дністра.

Залиште свій коментар

Вибір редакції