Знайдено "головного порушника в Україні". Це президент.

Тимчасова спеціальна комісія Верховної ради України вважає, що «головним порушником в Україні» Конституції та законодавства є президент.

Василь Хара
Регіонал Василь Хара звинувачує президента (Фото: partyofregions.org.ua)
Тимчасова спеціальна комісія Верховної ради України з вивчення питань та аналізу стану дотримання Конституції і законів України нормотворчої та правозастосовної діяльності державних органів, посадовців, суб`єктів владних повноважень вважає, що «головним порушником в Україні» Конституції та законодавства є президент.


Як передає УНІАН, про це заявив на засіданні парламенту голова цієї комісії, народний депутат Василь Хара (фракція Партії регіонів).

За його словами, «головним порушником в Україні є президент, який своїми антиконституційними діями і правовим нігілізмом тероризує всю країну».

Він вважає, що «так нескінченно довго тривати не може, не повинен страждати народ і вся країна через примху однієї непередбачуваної людини з хворобливою уявою».

«Нам потрібні зміни, повернення країни в правове поле», - наголосив він.
Хара вважає, що президент України Віктор Ющенко «грубо порушує всі можливі конституційні і законодавчі норми. За його словами, 75 актів президента України видані без дотримання конституційних норм.

Віктор Ющенко
Архів
ТСК парламенту вважає президента "головним порушником в Україні".

За словами нардепа, президент України має право вносити кандидатури до парламенту щодо призначення міністра оборони та міністра закордонних справ. Водночас, президент України і його команда видали указ від 5 грудня 2006 року про продовження виконання обов`язків міністра закордонних справ Бориса Тарасюка. На думку Хари, це ігнорування конституційної норми, коли парламент голосує про відставку міністра закордонних справ. І тим самим порушується принцип розподілу влади.

Він сказав, що президент також своїми указами, порушуючи Конституцію, призначав виконуючих обов`язки керівників місцевих органів влади, при цьому призначав часто «взагалі далеких від системи державного управління людей – це міг бути керівник комерційного підприємства, вчитель фізкультури, керівник партійної організації, безробітний».

За його словами, президент України і чиновники Секретаріату президента «у своїх висловлюваннях наполегливо переконують нас у відсутності законодавчого механізму контрасигнації, хоча ця норма не нова і вона діє з 1996 року».

За його словами, призначення суддів КС мають бути тільки після консультацій з прем`єром і міністром юстиції, які скріплятимуть своїми підписами ці пропозиції.
«Але грішний президент не тільки контрасигнацією, він видає укази про звільнення суддів КС Пшеничного, Станік, Іващенка. Жодної норми Конституції і законів України при створенні цих шедеврів не дотримано», - наголосив Хара.


За його словами, президент, окрім призначення суддів КС, «починає тероризувати сам Конституційний суд з метою не допустити скасування антиконституційного указу про дострокове припинення повноважень Верховної ради».

«Своїми діями президент фактично знищив Конституційний суд. Крім диктатури над Конституційним судом, президент сьогодні намагається встановити диктатуру в інших органах влади», - сказав нардеп.


За його словами, це стосується призначення свого представника як до Фонду держмайна, так і в ЦВК. Він вважає це порушенням Конституції і законодавства України.

Василь Хара зазначив, що три укази президента про достроковий розпуск парламенту було підписано без дотримання норм Конституції і законів України.

Він звинувачує Ющенка у використанні «подвійних стандартів». Як приклад, він, зокрема, навів ситуацію зі звільненням Святослава Піскуна з посади генпрокурора у зв`язку з поєднанням депутатських повноважень з роботою у виконавчих структурах влади, але водночас не звільнив Романа Безсмертного.
«Люди держохорони, яку очолює Гелетей, не дають суддям КС пройти на роботу, чинять на них тиск, захоплюють Генпрокуратуру і це вважається нормально, а те, що Василь Цушко, який діяв суворо із додержанням Закону про Генпрокуратуру, запобіг силовим діям і кровопролиттю, це вважається злочином», - резюмував Хара.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: