Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Знакова подія". ПЦУ вперше провела службу жестовою мовою

"Слово боже – для кожного", - наголосили в церкві.

21 квітня у кафедральному соборі Православної Церкви України Митрополит Епіфаній вперше провів службу, яку супроводжував сурдопереклад.

Про це йдеться на сторінці ПЦУ у Facebook.

У ПЦУ це назвали "знаковою подією" і наголосили, що "слово боже – для кожного".

Там зазначили, що в подальшому урочисті богослужіння у Михайлівському Золотоверхому соборі будуть звершуватись із перекладом мовою жестів.

Сьогодні у кафедральному соборі Православної Церкви України відбулася знакова подія: Блаженнійший Митрополит Епіфаній...

Опубліковано Православна Церква України Неділя, 21 квітня 2019 р.

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Стежити за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції