"Знання" заявляє про рейдерство

Колектив книгарні "Знання" не має наміру виконувати розпорядження про своє виселення з Хрещатика.

Керівництво книгарні “Знання” заявляє, що влада Києва не має підстав для їх виселення з приміщення на Хрещитику, яке займає магазин . 

Олександр Афонін
УНІАН
Олександр Афонін підтримує столичні книгарні.
Про це в інтерв’ю 5 каналу заявила генеральний директор ТОВ "Книжковий магазин "Знання” Світлана Вархолова.
 
“У нас договір ще 1994 року, але він - до початку реконстуркції вул. Хрещатик. Навіть не кварталу, а вулиці. І ми вважаємо, що він дійсний”, - сказала вона. При цьому Вархолова підкреслила, що ніяких заборгованостей ні за оренду, ні за комунальні послуги в крамниці не буває. 

На офіційному веб-порталі Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, до якої входить і магазин "Знання», розміщено заяву-звернення Президента асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна, в якому повідомляється, що 3 листопада 2007 року Київська мерія офіційно повідомила колективу книгарні "Знання" (вул. Хрещатик, 44 А) про розрив орендних стосунків і виставила вимогу до 10 листопада звільнити приміщення від книжок та обладнання. 

Афонін закликав усіх підтримати колектив книгарні і не допустити закриття магазину. “Відступати нема куди. Остання книгарня на Хрещатику, осередок української культури, під загрозою знищення”, - зазначається в зверненні. 

На веб-порталі повідомляється, що є намір ввести в книгарні постійне чергування громадськості, а також організувати тривожний загін, який повинен зібратися упродовж 15 хвилин і перекрити “рейдерам” доступ до магазину. Зараз у книгарні знаходяться представники громадської організації "Опора", які приєдналися до акції. Вони з наручниками, щоб у разі нападу на книгарю миттєво прикуватися до дверей чи системи опалення. 

“Наша мета, - зазначив Афонін, - зупинити виселення видавництв, книгарень, бібліотек, закладів культури й мистецтва через спонукання президента України і Кабінету міністрів до прийняття відповідних рішень, які б наклали мораторій на цей процес, а також ініціювати прийняття поправок до закону, яким було б встановлено, що в будь-якому разі правонаступником книгарні мусить бути лише книгарня, галереї — галерея, бібліотеки — бібліотека”. 

В Асоціації зазначають, що за останні 2 роки в Києві закрили 3 книгарні та 18 видавництв.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: