Знавці назвали попередню причину падіння крану на супермаркет у Львові

Дата публікації
Знавці назвали попередню причину падіння крану на супермаркет у Львові

ДСНС України у Львівській області

Машину утилізують після проведення експертиз.

У Львові 30-метровий будівельний кран упав на склади супермаркету. 45-річна кранівниця дивом вижила, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жителі сусіднього будинку кажуть, що о 9:00 ранку з будівельного майданчика почувся гучний скрип та гуркіт. "Дуже сильний скрип був, надзвичайно сильно. Малий якраз на балконі був, жахливо", - каже мешканка Львова Ольга Колесник. "Сусідка вела дітей, побачила кранівницю, яка з кабіни махала рукою про допомогу, і викликала швидку", - розповів мешканець Львова Андрій Щербан.

Через непридатну до роботи будівельну техніку в Україні втретє за тиждень падають підіймачі  

Через непридатну до роботи будівельну техніку в Україні втретє за тиждень падають підіймачі  

Кран впав на склади і завис на 5-метровій висоті. Жінку змогли дістати, коли приїхали рятувальники з автодрабиною. Постраждалу одразу шпиталізували. "Стан пацієнтки середньої важкості, зараз проводяться діагностичні обстеження для того, щоб з'ясувати, які є травми", - розповів заступник головного лікаря 8-ї міської лікарі Ігор Стояновський.

Тим часом на місце, де впав кран, сходяться колеги потерпілої. Любомир Горнецький, який раніше працював саме на цьому крані, переконаний – він був в аварійному стані. "Я на даному крані працював, мене просили підмінити. Кранова колія, вона не по нормативах стоїть, нема лінійки обмеження, і тупіки стоять з порушенням", - каже він. Робітники наголошують: кран упав не через навантаження, бо його схилило назад, а не вперед. 

Голова профспілки кранівників вважає, що причина інциденту в тому, що підіймач уже вичерпав свій ресурс . І констатує: стара техніка працює на багатьох майданчиках міста. "Купляють старе барахло, ставлять – і ми на свій страх і ризик працюємо. Але ще винні кранівники: прийшов на роботу, не відповідає нормам – значить, говорю до виконроба, все поставлять на місце, і тоді лізу на кран", - каже Любомир Величко.

Скільки років було крану і чи працював він з порушеннями – у будівельній компанії не коментують. Але обіцяють провести своє внутрішнє розслідування. "Є всі наявні дозвільні документи, здійснювалися звичайні будівельні роботи в строки, зауважень у нас не було", - каже замовник будівництва Роман Попко. Взялася за розслідування обставини події і поліція. Після проведення всіх експертиз кран поріжуть на метал, бо він уже не придатний для роботи. 

Кореспондент ТСН Марічка Кужик

Наступна публікація