Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Знайдені туристи, які блукали Карпатами, визнали, що свідомо проігнорували погодні попередження

Знайдені туристи, які блукали Карпатами, визнали, що свідомо проігнорували погодні попередження

Керівник групи розповів, що всі відчували сили і мали відповідне спорядження

Після багатогодинних пошуків рятувальникам вдалося знайти групу туристів, яка зникла напередодні в Карпатах. Пошуки ускладнювали снігопади і значний ризик сходження лавин, йдеться в ТСН.16.45.

Врятованих туристів мають доправити у село Кваси. Відомо, що з рятувальниками вони спустилися з гори Петрос до прихистку, де раніше залишили речі. А от далі продовжувати спуск до села, де, зокрема, їх мали оглянути лікарі, відмовилися.

«Люди думають, що на них чекає поліція, будемо свідчення брати. А ми їм нічого заборонити не можемо. Ми в них взяли пояснювальну, що немає претензій щодо здоров'я», - каже керівник пошуково-рятувальної частини в Закарпатській області Олександр Гуляк.

Учора зранку група туристів - троє жінок та двоє чоловіків - з Волині та Київщини, збилася з маршруту. Із села Кваси вони хотіли піднятися на Говерлу. Але шквальний вітер, з дощем та мокрим снігом зробив видимість майже нульовою. І в районі гори Петрос група розділилася. Про те, що їхній гід загубився, мандрівники повідомили рятувальників. Ті знайшли провідника о 5 ранку. Він розповів, що в його групі були досвідчені та витривалі мандрівники. І саме тому вони й проігнорували попередженя рятувальників про складні погодні умови.

Відео Закарпатські рятувальники знайшли заблукалих унаслідок негоди туристів

Після багатогодинних пошуків рятувальникам вдалося знайти групу туристів, яка зникла напередодні. Пошуки ускладнювали снігопади і значний ризик сходження лавин. В якому стані туристи після пережитого і як вдалося на них вийти – дивіться далі.  

Закарпатські рятувальники знайшли заблукалих унаслідок негоди туристів

«Підготовка та спорядження нам дозволяли. В деякі моменти я пропонував повертатися, але всі відчували сили, тобто наполягли продовжити», - каже керівник групи Петро Жовтовський.

Рятувальна операція почалася вчора близько сьомої вечора і тривала до 12 дня нині - власне, коли й знайшли туристів. За цей час лише 1 група рятувальників на 2 години зробила перерву, бо під ранок просто небезпечно стало продовжувати пошуки: нульова видимість, та ще й хлопці зірвали 2 карнизи зі снігом, а це фактично лавини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції