Знищення пролісків в українських парках: хто і як вберігає першоцвіти

Знищення пролісків в українських парках: хто і як вберігає першоцвіти

Природа тут бідніє через людей, які зривають квіти.

В Україні почали накладати штрафи на тих, хто полює за першоцвітами. Але псевдолюбителів прекрасного це не зупиняє. Та й притягнути до відповідальності тих, хто у лісах збирає проліску сибірську на практиці не так просто. Регіональним паркам доводиться залучати волонтерів для просвітницької роботи. 

Про це йдеться в випуску ТСН 19:30.

Молода жінка зі своїм супутником зайшли в ліс і почали рвати проліски. Їх побачили волонтери та зробили зауваження, що ці квіти чіпати не можна. 

Кілька школярів - добровольців - щодня після уроків - на велосипедах об'їжджають уздовж траси територію Диканського регіонального парку. Так робитимуть три тижні - поки цвістимуть проліски.

Проліска сибірська занесена в список рідкісних рослин Полтавщини. У лісництві Вадим Нетудихата працює 25 років. І каже, за цей час на території Диканського парку зникло орієнтовно з п'ять гектарів цих квітів.

Проліски дуже дрібні й для пристойного букету - їх потрібно штук сто. Саме стільки квітів нараховували волонтери у викинутих букетах, коли людей ловили на гарячому.

За зривання та викопування пролісків - штраф до 1700 гривень. Але притягати до відповідальності порушників волонтери не мають права. Їхня місія - просвітницька - розказувати людям чому квіти не можна зривати. 

Інформаційні листівки волонтери роздають усім, хто заходить у ліс навіть сфотографуватися чи просто помилувАтися квітами. Вони намагаються не пропустити кожне авто, що зупиняється на трасі. 

Щороку за період цвітіння люди зривають мільйони пролісків. А вони розмножуються насінням. Зірвані першоцвіти в букетах живуть не більше трьох днів. Тож волонтери кажуть, що краще запасатися враженнями про проліски, аніж самими квітами. 

Новини України: хто і як намагається вберегти проліски від знищення в українських лісах

Новини України: хто і як намагається вберегти проліски від знищення в українських лісах

Нагадаємо, у Черкаській області волонтери оберігають першоцвіти від бракон'єрів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2450
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація