"Знищує довкілля та викликає рак у людей". Супрун закликала протистояти виробництву хутра

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр вважає неприйнятними жорстокість та бездушність у поводженні з тваринами.

Хутрова промисловість є не лише жорстоким та бездушним поводженням із тваринами, а й значно шкодить здоров’ю людей та довкіллю.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Фотогалерея "Твоя шуба кричала перед смертю". Українці вийшли на марш за права тварин (10 фото)

"Забій тварин на хутряних фермах в Україні відбувається із використанням удушення, смертельної ін‘єкції або електричного струму, коли електроди вводяться в пащу чи пряму кишку. Нерідко шкіру знімають з ще живих тварин, щоби хутро не втратило блиск. 250 білок, 170 шиншил, 11 борсуків, 18 лисиць, 55 норок, 18 собак, 4 вовки, 80 соболів. Це не перелік тварин, які, наприклад, мирно мешкають на заповідній території. Це їхня кількість, що в середньому потрібна для виготовлення однієї шуби", - наголосила вона.

Також Супрун повідомила, що за рівнем забруднення довкілля токсичними речовинами Світовий банк зараховує хутряні ферми до п‘ятірки найбільш загрозливих виробництв.

"Вони несуть велику шкоду для довкілля – забруднюють ґрунт, водойми та повітря вірусами, бактеріями й токсичними речовинами. Адже тіла вбитих тварин обробляють хімікатами – формальдегідом і хромом. Вони дозволяють уповільнити природний процес розкладання тіл тварин, водночас дуже небезпечні й для людей. Алергія, мігрень, інфекції дихальних шляхів – такий букет не рідкість серед місцевих жителів в радіусі 10 кілометрів від хутряної ферми. Більш того, забруднення можуть навіть викликати лейкемію та інші форми раку у людини", - запевнила міністр.

За словами Супрун, у Британії, Австрії, Чехії, Сербії, Словенії, Хорватії, Македонії, Люксембургу, Боснії та Герцеговині, Нідерландах ухвалено заборону хутряних ферм, а у Німеччині, Данії, Латвії, Естонії, Польщі та інших країнах нині триває розгляд відповідних законопроектів.

Тим часом у зв’язку із заборонами та обмеженнями шкідливі виробництва починають переміщення до країн, де такі рішення ще не ухвалені, зокрема, до України.

"Наразі, завдяки роботі активістів та небайдужих людей, активно рухається кампанія проти хутра та шкуродерень. Нещодавно петиція за заборону хутра набрала понад 27 тисяч підписів – рекордну кількість для сайту Парламенту і може бути розглянута Верховною Радою", - резюмувала Супрун і закликала українців робити все можливе, щоби захистити тварин від несправедливості та жорстокого поводження, які все ще мають місце в цивілізованому світі.

Тварини – це ❤ У Світовий день тварин хочу нагадати, що жорстокість та бездушність в поводженні з тваринами...

Опубликовано Уляна Супрун Четверг, 4 октября 2018 г.

Нагадаємо, 2018 року на тижні моди в Лондоні уперше повністю відмовилися від хутра. Таке рішення ухвалили після опитування, в якому взяли участь дизайнери. Раніше модний дім "Версаче" також відмовився від хутра, аби не вбивати тварин заради моди. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції