Зниження мобілізаційного віку до 18 років: у Раді відповіли, хто наполягає на цьому питанні

Зниження мобілізаційного віку до 18 років: у Раді відповіли, хто наполягає на цьому питанні

Мобілізація в Україні / Фото: ТСН.ua

За словами Веніславського, союзники періодично порушують питання щодо зниження призовного віку до 18 років.

В Україні Верховна Рада поки не має ініціатив щодо зниження призовного віку нижче 25 років. Проте питання про зниження мобілізаційного віку постійно порушують іноземні партнери.

Про це заявив народний депутат і член парламентського комітету з питань нацбезпеки й оборони Федір Веніславський під час брифінгу в "Медіацентрі – Україна".

"Це питання, яке час від часу порушують наші партнери, які надають допомогу. Вони вважають, що вік 18−25 – найоптимальніший і найефективніший для того, щоб громадяни в силу своїх фізичних та психологічних якостей могли активно й ефективно воювати", – каже Веніславський.

Нардеп запевнив, що на рівні президента, Верховної Ради, військового командування або Міноборони жодних ініціатив щодо зниження мобілізаційного віку немає.

Нагадаємо, що у травні президент Зеленський підписав закон про зменшення призовного віку до 25 років. Фактично ухвалення цього закону означає, що відтепер під мобілізацію в Україні підпадають чоловіки у віці від 25 років, а не від 27.

Наразі чоловіки до 25 років, які не служили в армії та не мають військового досвіду, вважаються призовниками, а не військовозобов'язаними. Оскільки під час воєнного стану набору на строкову службу не було, їх не мобілізували. В іншому разі чоловіки до 25 років, які служили строкову службу, або мали військову кафедру, або перебувають на військовому обліку як військовозобо'язані, а не призовники, також підлягають мобілізації.

Раніше колишня омбудсменка Людмила Денісова назвала три категорії хлопців до 25 років, яких можуть мобілізувати.

Читайте також:

Відстрочки не буде! Мобілізують тих, кого раніше не чіпали!

Відстрочки не буде! Мобілізують тих, кого раніше не чіпали!

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація