Знову будуть вибухи?

На території бази боєприпасів у Новобогданівці можливі нові вибухи. За словами Нестора Шуфрича, на території артбази періодично виникають локальні пожежі.

Новобогданівка
Архів
Новобогдінівські боєприпаси знову можуть вибухнути. (Фото: mns.gov.ua)

Міністр із надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич допускає можливість повторних пожеж і вибухів на території бази боєприпасів у Новобогданівці Запорізької області, де 6 травня 2004 року, 23 липня 2005 і 19 серпня 2006 виникали пожежі з подальшою детонацією боєприпасів.

Про це він повідомив журналістам під час робочого візиту 25 червня в Новобогданівку.

Зі слів Шуфрича, локальні загоряння періодично відбуваються на території артбази, але їх вчасно ліквідують.

"Постійно є загроза локальних вибухів... 15-16 червня було локальне загоряння, яке миттєво ліквідували, й можливість пожежі була усунута", - зазначив міністр.

Співробітники МНС, щоб мінімізувати можливість пожеж із детонацією, поливають найнебезпечніші ділянки водою, натягають маскувальну сітку й посипають крейдою снаряди, щоб уникнути прямого потрапляння сонячних променів на боєприпаси.

Нестор Шуфрич
Архів
Голова МНС припускає можливість нових вибухів у Новобогданівці. (Фото: mns.gov.ua)

"Усе робимо, щоб мінімізувати можливість вибухів, хоча на 100% це забезпечити неможливо" - заявив Шуфрич.

Він зазначив, що боєприпаси становлять небезпеку сьогодні тільки для саперів МНС, які там працюють, але в жодному разі не для населення прилеглих сіл і транспортних потоків.

Як повідомляло агентство, у середині червня МНС поновило роботи з розмінування території артилерійських складів у Новобогданівці.

Ліквідацію боєприпасів шляхом підриву не відновлювали.

На артбазі залишилося близько 40 га території, не очищеної від боєприпасів, які розлетілись під час вибухів .

18 травня 2 піротехніків загинули й 1 був травмований на базі боєприпасів у Новобогданівці.

МНС називає причиною загибелі піротехніків стан артснаряда калібру 203 міліметрів, ушкодженого під час вибухів 2004-2006 років.

Рішення про продовження знищення особливо небезпечних боєприпасів буде прийнято після завершення роботи спеціальної комісії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: