Зняття відбитків пальців полегшить перетин кордону - Держприкордонслужба

Незабаром в іноземців вимагатимуть здавати відбитки пальців, знімок сітківки ока або об'ємну фотографію.

Запровадження ідентифікації іноземців та осіб без громадянства за біометричними даними під час оформлення ними в’їзної візи суттєво полегшить і прискорить процедуру перетину ними державного кордону України.

Про це сьогодні на прес-конференції заявив перший заступник голови Держприкордонслужби – директор Департаменту охорони державного кордону Павло Шишолін.

“Іноземці зобов’язані будуть надавати біометричні дані двічі – під час оформлення в’їзної візи в дипломатичних представництвах і консульських установах України за кордоном і безпосередньо у пункті пропуску при перетині кордону”, - сказав Шишолін.

Він окремо зауважив, що такий захід прикордонного контролю не є особливим українським рішенням, а широко використовується у міжнародній практиці і повністю узгоджується із заходами Євросоюзу щодо впровадження до 2012 року для громадян країн Шенгенської зони паспортів з біометричними даними. За його словами, біометричні дані у паспортах громадян позначають вже у 34 країнах.

Водночас він підкреслив, що прийнятий закон вирішує питання правового поля запровадження біометрії, а наступним кроком до практичної її реалізації має стати рішення уряду з визначення механізму фіксування біометричних даних і осіб, які будуть звільнятися від цих обов’язків.

За його словами, в іноземців можуть вимагати відбитків пальців, сканування сітківки ока, об’ємне фото тощо. Проте остаточне рішення, наголосив він, - за урядом.

Шишолін також повідомив, що рішення про перехід до біометрії не є спонтанним, а передбачене Державною цільовою програмою облаштування та реконструкції держкордону на період до 2015 року. А дослідна експлуатація засобів біометричного контролю вже здійснюється у тестовому режимі в аеропорту “Бориспіль”.

Щодо фінансового забезпечення цього питання, то він зауважив, що про конкретні суми говорити важко, оскільки вартість необхідних засобів постійно змінюється, однак додав, що йдеться про кілька тисяч гривень на один пункт пропуску. Головне, наголосив він, що є прилади, і український виробник готовий їх виробляти.

Відповідаючи на запитання щодо можливого ускладнення при перетині кордону у зв’язку з новими правилами, Шишолін підкреслив, що Держприкордонслужба ніколи не пішла б на кроки, які можуть ускладнити перетин кордону.

“Наша позиція спрямована на те, щоб максимально спростити перетин кордону”, - сказав він, додавши, що спрощення формальностей і підвищення культури персоналу є сьогодні одним із пріоритетів у роботі Держприкордонслужби.

Нагадаємо, 14 квітня Верховна рада ухвалила закон який змушує громадян іноземних держав здавати свої біометричні дані при в'їзді до України. Ця норма діятиме в усіх випадках, окрім тих, що передбачені міжнародними угодами України, зокрема щодо безвізового режиму з окремими державами.

Закон набирає чинності з 1 січня 2010 року.

Читайте також:

Іноземці будуть здавати відбитки пальців при в'їзді до України

"Велика Румунія" загрожує територіальній цілісності України

Аеропортом "Бориспіль" три місяці блукає палестинець

Для білоруських опозиціонерів створили тести

ВідеоВідбитки полегшить перетин кордону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: