Зона очима сталкерів та Прип'ять в 360. Найважливіші лонгріди ТСН.ua про чорнобильську трагедію

Також ви дізнаєтеся про дику природу зони відчуження та перетворення атомограда на популярне туристичне місце.

Минуло вже 30 років від дня страшної трагедії, яка сколихнула цілий світ, – вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Однак зона відчуження досі нікого не залишає байдужим. Наприклад, Прип'ять за цей час стала справжньою меккою для туристів. 

А майже безлюдна зона перетворилася на природний заповідник, де з'явилися нові види рослин і відновилися популяції тварин, що перебували під загрозою вимирання. Зону, яку залишили люди, заселили орлани-білохвости, рисі, вовки, дикі коні.

ТСН.ua пропонує вам більше дізнатися про сьогодення покинутого атомограда, почитавши наші найважливіші проекти про чорнобильську трагедію. 

ПРИП'ЯТЬ В 360 

Ви можете здійснити віртуальну прогулянку до Прип'яті, подивившись панорами міста-привида, зняті в 360 градусів. Тут ви можете пройтися головною площею міста та зазирнути у порожні будівлі, занедбані часом (клікніть на зображення, щоб перейти до матеріалу). 

 

ЖИТТЯ ПІСЛЯ ЧОРНОБИЛЯ

Після вибуху на ЧАЕС в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім. Офіційно понад 100 тисяч людей були змушені покинути свої домівки, залишивши диких тварин єдиними мешканцями зони відчуження.

Зараз, через 30 років після катастрофи, життя потроху починає відновлюватися. З'являються нові популяції вовків, лисиць, лосів та інших диких тварин. Фотографи Reuters зуміли забратися вглиб білоруської Зони відчуження та зробити унікальні фото відродження дикої природи (клікніть на зображення, щоб перейти до матеріалу). 

 

ТУРИСТИЧНИЙ АТОМОГРАД

Щороку до Прип'яті та Чорнобиля приїздять сотні туристів із усього світу. Дехто – за екстремальними відчуттями, дехто – щоб дізнатися історію та поговорити про майбутнє, а дехто – щоб зануритися у безлюдну атмосферу покинутого міста-привида. Зараз зона стала своєрідною меккою для туристів, а подорожі до ЧЗВ пропонують безліч українських туроператорів (клікніть на зображення, щоб перейти до матеріалу). 

 

МІСТА-ПРИМАРИ

Після аварії на ЧАЕС Прип'ять перетворилося на місто-привид. В усьому світі існує багато таких покинутих міст, проте ми згадали десятку найбільш відомих міст-примар, таких само, як і Прип'ять (клікніть на зображення, щоб перейти до матеріалу). 

 

ПРИП'ЯТЬ ОЧИМА СТАЛКЕРІВ

Можливо, дехто згадує про трагедію лиш один раз на рік, а є люди, які живуть і дихають Зоною. Для них вона стала паралельним виміром, куди вони тікають від світу, шукаючи, можливо, пригод, а можливо – внутрішнього спокою. Ми підготували історію про життя мертвого міста Прип'ять. Це може здатися оксюмороном, але життя там справді є. Ми розповімо її очима сталкерів, які називають себе "самоходами" (клікніть на зображення, щоб перейти до матеріалу).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: