Зону Чорнобиля повернуть до життя

Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію, що оголосила для потерпілих від аварії на ЧАЕС десятиліття реабілітації та стійкого розвитку.

Чорнобильська АЕС (www.ukrcenter.com)
Тепер мешканцям районів поруч із Чорнобилем допогатимуть вижити там, де вони є, не розраховуючи на переселення. (www.ukrcenter.com)
Генеральна асамблея ООН у понеділок схвалила резолюцію, що намітила новий етап в історії потерпілих від Чорнобильської аварії районів - десятиліття реабілітації і стійкого розвитку, повідомляє кореспондент агенції "РИА Новости" зі штаб-квартири ООН.

Новий підхід припускає зсув акцентів участі від міжнародної гуманітарної допомоги до національних бізнес-інвестицій, створення "нових економічних можливостей" і нових робочих місць.

Україна, Росія й Білорусь, що найвідчутніше постраждали від цієї найбільшої техногенної катастрофи 20 століття, вважають, що третє десятиліття "після Чорнобиля" потрібно спрямувати на відновлення звичного устрою життя з акцентом на економіці.

Як випливає з документу, це буде "повернення до нормального життя" для десятків районних центрів і сіл, мешканці яких, як раніше вважалося, мали бути відселені на безпечніші землі.

Документ відзначає необхідність зміцнення міжнародної співпраці й координації зусиль заради пом'якшення та мінімізації наслідків чорнобильської катастрофи при обов'язковому проведенні подальших оцінок екологічних, медичних і соціально-економічних наслідків.

У резолюції вітається пропозиція Програми розвитку ООН розробити план дій для підтримки національних стратегій потерпілих країн на період до 2016 року й міститься прохання надати його проект на розгляд цільовій групі з Чорнобиля до 26 квітня 2008 року - до 22-х роковин чорнобильської катастрофи.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС вибухнув четвертий енергоблок з силою вибуху, еквівалентною 500 бомбам, скинутим на Хіросіму. Відтак відбулося радіоактивне зараження в радіусі 30 кілометрів, загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях.

Внаслідок катастрофи забрудненими радіоактивним цезієм опинилося 75% території Європи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: