Зовнішнє оцінювання узаконять

Депутати пропонують прийняти закон, який регулюватиме проведення зовнішнього тестування у школах.


У Верховній раді вчора був зареєстрований законопроект, яким пропонується узаконити процедуру зовнішнього незалежного оцінювання знань. Раніше ця процедура запроваджувалася тільки директивами Міністерства освіти і науки. Зокрема, одне з положень документу припускає введення кримінальної відповідальності за порушення конфіденційності інформації про тести для випускників загальноосвітніх шкіл.

Як повідомив один з ініціаторів розробки законопроекту, голова парламентського комітету з питань науки і освіти Володимир Полохало, необхідність внесення змін виникла у зв'язку з відсутністю законодавчої бази для проведення зовнішнього оцінювання знань. "Процедура зовнішнього тестування вводилася директивами Міністерства освіти і науки, а це неправильно, оскільки політику України в галузі освіти повинна визначати ВР", - зазначив він.

За його словами, в підсумковому проекті закону планується зобов'язати вузи незалежно від форми власності приймати абітурієнтів на конкурсній основі, а також регламентувати правові відносини в галузі зовнішнього оцінювання знань.

Зокрема, одним з положень передбачається введення кримінальної відповідальності за порушення конфіденційності інформації про тести для випускників загальноосвітніх шкіл.

Представники вузів погоджуються з необхідністю узаконити зовнішнє оцінювання знань. "Від цього зменшиться бюрократизація в нашій освіті", - сказав ректор Київського міжнародного університету Хачатур Хачатурян.

Читайте також:
Третина українських студентів хоче назавжди поїхати за кордон
Студенти з дітьми будуть менше платити за навчання
Вакарчук змусить всіх викладачів вивчити українську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: