Зрив нової української школи: першачки йтимуть до порожніх класів без підручників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Батьки знову купують усе необхідне власним коштом.

Нова українська школа, на яку батьки першачків покладали стільки надій і на яку з бюджету виділили майже мільярд гривень, у більшості українських міст досі не забезпечена найнеобхіднішим. За тиждень до навчального року у класах порожнеча, а навчальний матеріал батьки купують власним коштом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У порожньому класі гуляє луна, немає ні парт, ні шафок – лише вітання на стіні. Сюди 1 вересня прийдуть учні 1-Б класу курортного селища Лазурне на Херсонщині. І навчатимуться, сидячи на підлозі. "Ми не будемо сюди принципово заносити ні старі парти, ніяких старих меблів. Гроші виділені, Скадовськ має нам поставити ці парти. Ми будемо йти до кінця принципово", - запевнив батько школяра Максим Філін.

Відео"Нова українська школа": батьки школярів змушені самі купувати навчальні матеріали та меблі

"Нова українська школа", на яку батьки першачків покладали стільки надій, і на яку з бюджету виділили майже мільярд гривень, у більшості українських міст досі не забезпечена найнеобхіднішим. Навчальний матеріал батьки купують власним коштом і пишуть заяви до прокуратури. Як виправдовуються посадовці – далі в ТСН.

"Нова українська школа": батьки школярів змушені самі купувати навчальні матеріали та меблі

Батьки паралельного класу здалися і погодилися на старі парти. За кожною з них діти сидітимуть учотирьох. Дітлахи вже тренуються гуртом їх пересувати, бо такої мобільності вимагає концепція нової української школи. Малечі це важко, тож на допомогу приходять дорослі. Така ситуація в багатьох українських школах, наприклад у спальному мікрорайоні Кропивницького, куди прийдуть 180 першокласників. Їх зустрінуть обдерті стіни, облуплена стеля, ошмаття від лінолеуму на підлозі та 30-річні парти.

Приголомшені батьки не тільки такими умовами, а й відсутністю підручників і навчальних матеріалів. "Шість мільйонів надійшли саме на Кропивницький. Ще додатково 1,8 виділила міська влада на засадах співфінансування. Вісім мільйонів – і не змогти їх кудись подіти?", - дивується мама першокласника Євгенія Захарченко.

Інспекція шкіл Тернопільщини вміщується в одне речення: “порожні класи, але усе буде”. У Товстулузі першачків чекає порожній класс без меблів і устаткування. Парти та допоміжне обладнання буцімто уже закуплене і чекає розподілу у сільраді, запевняє керівництво школи. "Це уже все знаходиться на території громади нашої у Великих Гаях, тільки залишилося доставити їх сюди", - переконує заступник директора школи Наталя Петерків. Але це виявиться неправдою, а в школі сусідніх Великих Гаїв схожа картина: у двох перших класах меблі є, але старі. Там тільки чули про такий обов’язковий елемент навчального процесу, як інтерактивна дошка.

Ані нових меблів, ані сучасних шкільних дошок у сільській раді немає. Конструктори та килимки для фізкультури — це усе, що змогли закупити для 12 шкіл цієї громади. "Зараз проходять у нас тендерні процедури по закупівлі обладнання. Усе ми не встигнем отримати до 1 вересня", - зізналася юрист Великогаївської сільської ради Марія Копит.

У Міністерстві освіти у зриві курсу на нову українську школу звинувачують владу на місцях. "Це щось взагалі неприпустиме. Багато областей ще не освоїли до кінця кошти, і ці парти можуть надійти пізніше", - заявила міністр освіти Лілія Гриневич. А на місцях натомість виправдовуються, що не змогли вчасно провести тендери – мовляв, то охочих не було, то учасники торгів оскаржували результати, тому нова українська школа і навчальний рік стартують не одночасно. "У вересні місяці всі ці матеріали, які замовлені і на які проходять зараз процедури переговорні, будуть у школах міста Кропивницького, у перших класах", - пообіцяла заступник міського голови Кропивницького Валентина Дзюба.

Батьки  у це не надто вірять. Навчальний матеріал, а подекуди техніку та меблі, закуповують власним коштом. Кожній родині першокласника це виллється в півтори тисячі гривень. 

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Залиште свій коментар

Вибір редакції