Зростання безробіття в Україні зупинилося

За офіційною інформацією, в Україні зараз 900 тисяч безробітних. Тоді як на початку року було більше мільйона.

Державна служба зайнятості заявляє, що в Україні припинилися зростання кількості безробітних і скорочення кількості вакансій.

За офіційними даними, у січні до центрів зайнятості звернулися 157,5 тисячі людей, що на 129,3 тисячі менше,  ніж у грудні 2008 року. У лютому ця цифра ще зменшилася - до центрів зайнятості прийшли 103 тисячі людей (для порівняння, у лютому минулого року - більше 131 тисячі).

У базі даних Держслужби зайнятості станом на кінець лютого залишалися вільними 78,5 тисячі вакансій.

Всього ж у перші два місяці року на офіційному обліку центрів зайнятості був 1 мільйон 136,8 тисячі людей. Із них статус безробітного мали 1 мільйон 28,6 тисячі осіб; 784,3 тисячі отримували виплати з безробіття. Середній розмір цих виплат становить 610 гривень.

В той же час, станом на 1 березня на обліку в службі зайнятості перебували вже 924,4 тисячі українців, із них статус безробітного мали 906,1 тисячі.

Серед незайнятих громадян 469,8 тисячі були робітниками, 262 тисячі - службовцями, 193,1 тисячі працювали на робочих місцях, що не вимагають спеціальної підготовки.

Нагадаємо, за прогнозом директора Інституту демографії та соціальних досліджень Академії наук України Елли Лібанової, на Україну очікують ще два піки безробіття, спричинені фінансовою кризою.

Один із них очікується в березні-квітні, другий восени. Разом із тим, роботодавці заявляють, що реальний рівень безробіття в Україні вищий за офіційні дані.

Так, наприкінці лютого гендиректор Федерації працедавців України Володимир Грищенко заявив, що до кінця року в країні може бути 2,8 мільйона безробітних.

За словами Грищенка, станом на 20-ті числа лютого 1,5 мільйона українців перебували у неоплачуваних відпустках, а 1,4 мільйона - працювали в режимі неповного дня або скороченого тижня.

Читайте також:

Кількість безробітних в Україні зростатиме і надалі

В Макіївці звільнили 7 тисяч працівників металургійного заводу

На Дніпропетровщині безробітні крали вугілля з потягів

До кінця березня в Україні буде 2,8 млн. безробітних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: