Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зростання смертності та онкологія. Кримський завод Фірташа звозить хімвідходи до Херсонщини - ЗМІ

Компанія не сплачує Україні екологічний податок.

В окупованому Росією Криму титановий завод ПрАТ "Юкрейніан кемікал продактс" користується сировиною, завезеною з України в обхід санкцій, при цьому збуваючи хімічні відходи до Херсонської області без сплати податків.

Про це повідомляється у розслідуванні Bihus.info.

Відомо, що до окупації у місті Армянськ працював "Кримський титановий завод". Після анексії підприємство юридично розділилося на дві частини - на російську та українську компанії. Проте завод в окупованому Армянську досі належить  Фірташу, а сировину ільменіт завозять із України.

Судна везли сировину із українського порту до порту "Кавказ" через протоку від Керчі. Однак у протоці усе перевантажували з одного танкера на інший, російський, який і віз товар до окупованого Криму. Згодом схема змінилася через реакцію української прокуратури, а ільменіт завозять через Туреччину. 

Відходи із заводу Фірташа перевозять до української Херсонщини, хоча юридично компанія мільярдера заявила про припинення виробничої діяльності у зв'язку з окупацією. Відстійник відходів розташувався поблизу села Першокостянтинівка. Мешканці стверджують, що у населеному пункті збільшився показник смертності, у тому числі від онкологічних захворювань. Рівень останніх підвищився на 50%.

Незважаючи на це, "Юкрейніан кемікал продактс" не сплачує еко-податків Україні, бо юридично не працює. Однак окупаційна влада оштрафувала титановий завод на 230 тисяч рублів за неправдиву інформацію щодо кількості викидів. 

Нагадаємо, окупаційна влада так званої "ДНР" оголосила про затоплення  неробочої шахти "Юнком". Терористи воліють зекономити гроші, геть полишивши копальню. Утім, це може призвести до екологічної катастрофи, кажуть фахівці. Із рівнем води в ґрунт потраплять і радіоактивні елементи, які впродовж сорока років, після ядерного вибуху, лежать глибоко під землею.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції