ЗСУ можуть отримати авіабомби Paveway IV від Британії: що з ними не так

ЗСУ можуть отримати авіабомби Paveway IV від Британії: що з ними не так

Ракета Paveway IV / Фото: Defence express

Ймовірне передавання британських бомб Paveway IV викликало сумніви у військових експертів.

Україна нібито отримає від Великої Британії високоточні бомби Paveway IV. Про це повідомив журналіст BBC Джонатан Біль. Згідно з його інформацією, ці бомби увійшли до останнього пакета допомоги від Великої Британії, який був оголошений вчора, 23 квітня, та став рекордним за розміром – 500 млн фунтів (близько 617 млн доларів).

Водночас аналітики Defense Express звернули увагу, що в офіційно оголошеному переліку та описі озброєння, що передається, не було жодної згадки не лише про Paveway IV, а й про будь-які бомби загалом. А найраніше ЗСУ можуть отримати лише 1600 ударних і зенітних ракет, а також крилаті Storm Shadow.

Також в Defense Express наголошують, що під питанням загалом потреба Повітряних сил ЗСУ в цих авіаційних боєприпасах.

"Річ у тім, що Paveway IV також є комплектом, який, як і JDAM, встановлюється на звичайну бомбу та перетворює її на високоточну. У разі Paveway IV – на бомбу Mark 82 вагою 531 фунт (241 кг). Цей комплект має комбіноване супутникове та напівактивне лазерне наведення, має можливість не лише контактного чи відкладеного підриву, а й повітряного", – кажуть експерти.

Paveway IV є розробкою британського підрозділу Raytheon, який обійшов JDAM у замовленні британського міноборони та потрапив на озброєння 2008 року. Ця бомба є на озброєнні лише Великої Британії та Саудівської Аравії.

Paveway IV інтегрований до літаків Tornado, Eurofighter Typhoon та F-35, хоча навряд його інтеграція з будь-яким іншим західним винищувачем може викликати будь-які складності.

Водночас головна відмінність Paveway IV від американської JDAM-ER та французької AASM Hammer полягає в тому, що це не далекобійний авіаційний боєприпас, і як і будь-яка бомба, що вільно падає, він може використовуватися лише на незначну дальність для атаки цілі "під собою".

"Саме тому передавання Paveway IV наразі видається доволі спірним, якщо говорити про її оригінальний варіант. Але якщо йдеться про можливість їх доопрацювання, наприклад, шляхом додавання ракетного прискорювача як у AASM Hammer чи крил, як у JDAM-ER, то з'являється можливість їх реального використання для літаків", – кажуть у Defense Express.

Водночас аналітики впевнені, що британці навряд чи передавали б щось, що неможливо використати на полі бою.

Нагадаємо, Велика Британія 23 квітня оголосила про виділення Україні нового пакета допомоги на 500 мільйонів фунтів стерлінгів. Він міститиме необхідні боєприпаси, засоби ППО, безпілотники та інше необхідне військове устаткування.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація