Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зупинка "Дніпроазоту": проблеми з водою в українських містах почнуться наступного тижня

Доти ситуацію спробують вирішити на урядовому рівні.

Українцям загрожують перебої з питною водою, бо на водоканалах закінчуються запаси хлору, яким знезаражують воду. В середині червня "Дніпроазот" припинив поставки і зупинив виробництво через зависоку ціну на газ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Працівники підприємства вийшли під його стіни з вимогою повернути роботу. "У мене родина, чотири людини", - каже робітник Ігор Пашков.

ВідеоУкраїнцям загрожують перебої з питною водою через дефіцит хлору для її знезараження

На водоканалах закінчуються запаси хлору, яким знезаражують воду. В середині червня "Дніпроазот", який виробляє рідкий хлор, припинив поставки і зупинив виробництво через зависоку ціну на газ. Уже наступного тижня водопровідну вода в деяких регіонах можуть значно обмежити, а в деяких містах і повністю перестати подавати.

Українцям загрожують перебої з питною водою через дефіцит хлору для її знезараження

Склади єдиного в Україні виробника рідкого хлору порожні – підприємство повністю зупинилося ще 16 червня через різке підвищення тарифів на природний газ. "Нафтогаз України" підняв ціни на природний газ, котрий є основною сировиною для нашого підприємства. На жаль, економіка показує просто немислимі збитки та неможливість подальшої роботи підприємства", - пояснив комерційний директор "Дніпроазота" Андрій Пустовой.

Асоціація водоканалів України б’є на сполох, адже більшість українських водопостачальників може закрутити вентиль – запасів хлору залишилось максимум на 20 днів. Це означає, що наступного тижня в окремих містах почнуться перебої з питною водою.

Фотогалерея У Києві схопили на хабарі посадовця "Київводоканалу", який заплющував очі на забруднення стічних вод (5 фото)

Знезаражувати воду хлором почали понад 100 років тому. Відпрацьована технологія нині повністю автоматизована. Спеціальний дозатор добавляє реагент у очищену від піску та бруду воду і знезаражує від мікробів. Головний мінус – хлор вибухонебезпечний і у великій кількості токсичний.

Принаймні Луцьку ці проблеми не загрожують. "Ми не використовуємо хлор", - пояснив головний інженер КП "Луцькводоканал" Сергій Строк. Уже п’ять років для очищення води місто використовує звичайну кухонну сіль – для цього купили дві очисні установки українського виробника. "Доводиться працівникам вручну перевантажувати тонни солі. Але це більш надійне, як показало сьогодення, обладнання, і більш-менш ми хоч з даної ситуації уникнули негараздів", - пояснив Строк.

Вирішувати проблеми хлорозалежних водоканалів будуть у вівторок на засіданні в профільному міністерстві. Вже в середу під стіни Кабміну вийдуть працівники хімічних підприємств з вимогою знизити ціну на газ.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції