Зурабов: Чорноморський флот економічно вигідний Україні

Російський посол наголосив, що додаткові кошти у нинішній економічній ситуації для України не зайві.

Орендна ставка за базування Чорноморського флоту на території України з новою угодою зросте з 97 млн доларів, якою вона була зафіксована в угоді 1997 року, до 2 млрд доларів на рік. Це доволі прийнятна сума як для Росії, так і для України.

Про це заявив російський посол в Україні Михайло Зурабов.

"Знаючи обставини, які передували підготовці цієї угоди, можу впевнено сказати про те, що вона взаємовигідна. Насамперед маю на увазі ті економічні вигоди, які набуває і Росія, і Україна в тому випадку, якщо ця угода буде ратифікована. Відбувається істотне підвищення орендної плати, пов'язаної з базуванням російського Чорноморського флоту. Вона наближається до 2 мільярдів доларів щорічно", - сказав посол Зурабов. - Це значна сума за міжнародними мірками. Такого роду розміри орендної плати існують у практиці використання іноземними державами військових баз на території інших держав. Ця подія не виняткова.

Михайло Зурабов наголосив, що додаткові кошти у нинішній економічній ситуації для України не зайві.

"Угода передбачає, що, незважаючи на те, що ставка орендної плати підвищується з 2017 року, Російська Федерація почне виплачувати кошти негайно. Українська сторона вирішила більш вигідним для себе отримати оплату за оренду території України російською військової базою в такому біржовому товар, як газ. І це не угода щодо газу. Це угода, пов'язана з продовженням термінів оренди ", - сказав Зурабов.

За інформацією російського посла, одночасно із досягненням цієї угоди російське та українське політичне керівництво домовилося відпрацювати і підписати комплекс угод, пов'язаних із базуванням Чорноморського флоту в Україні протягом всього періоду його присутності, починаючи з 1997 року по даний момент. Ідеться про спільне використання гідрографічної інфраструктури, про інвентаризацію земель, які використовують Чорноморський флот, про порядок умов перебування російських військовослужбовців й інші питання.

На прохання прокоментувати спроби української опозиції блокувати ратифікацію угоди про подовження базування флоту, Михайло Зурабов відповів: "Мені складно давати прогноз щодо того, чи буде ратифіковано цю угоду. Це внутрішня справа України. І коментувати мені те, як буде розвиватися ситуація в найближчі дні, не цілком зручно. Я можу лише сказати про те, що парламент Російської Федерації у вівторок також планує внести на розгляд питання про ратифікацію угоди про перебування Чорноморського флоту на українській території ".

Нагадаємо, кілька тисяч опозиціонерів зібралися в суботу, 24 квітня, під стінами ВР, щоб вимагати не ратифікувати договір про продовження термінів перебування ЧФ РФ в Україні. Прихильники ПР також зібралися під Радою на захист Януковича від опозиції

Тим часом, кілька депутатів від Партії регіонів забарикадувалися у сесійній залі Верховної ради. Згодом опозиціонери розійшлися.

Читайте також:

БЮТ каже, що регіонали використали дітей для блокади Ради

Янукович: хай хтось спробує перешкодити ратифікації

Тягнибок знайшов спосіб зірвати ратифікацію угоди щодо ЧФ

Москва надзвичайно зацікалена в успішності "неймовірних" планів Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: