Зурабов натякнув, що російський флот у Криму не скорочуватимуть

За словами Зурабова, про скорочення йшла мова, коли йшлося про 2017 рік, а не про 2042. Тепер можна й "переосмислити" умови.

Найближчим часом можливе переосмислення раніше прийнятих рішень про скорочення Чорноморського флоту Росії.

Про це заявив посол РФ в Україні Михайло Зурабов в інтерв'ю журналістам у Севастополі.

"І от те, що командування флоту і міноборони готує (пакет документів) щодо різних аспектів базування ЧФ РФ у зв'язку з продовженням термінів його перебування на території України, вважаю, можливе переосмислення раніше ухвалених рішень. Я таке допускаю", - сказав він.

"Якщо ще донедавна як орієнтир був встановлений 2017-й рік, але підписання документів, які зберігають право на базування ЧФ РФ в Україні до 2042 року, як я можу припустити, дають змогу нам по-новому глянути на все те, що має бути зроблене", - зазначив посол.

На думку Зурабова, "потрібно гроші вкладати і в соціальну інфраструктуру, необхідно займатися розвитком берегової інфраструктури, серйозно займатися озброєнням і військовою технікою, яка на ЧФ РФ не оновлювалася вже багато років".

"І, звичайно, вкладати гроші в саме місто, оскільки це місто, по суті, обслуговує і ЧФ РФ, і членів сімей військовослужбовців", - підкреслив він.

Як додав посол, "ось у цьому сенсі, мабуть, зараз дуже актуальні ті переговори, які в попередньому плані пройшли у мене (декілька днів з главою міста Валерієм Саратовим).

"І я думаю, що відбудеться розмова і у голови адміністрації президента РФ Сергія Наришкіна з керівництвом Севастополя і з главою адміністрації президента України Льовочкіним, торкнуться питання базування ЧФ РФ", - зазначив Зурабов.

Він також повідомив, що "командування ЧФ РФ відповідно до доручення президента РФ міністрові оборони РФ про підготовку програми розвитку ЧФ РФ, берегової інфраструктури, соціальної сфери, зокрема й Севастополя, має вирушити найближчим часом до Москви зі своїми попередніми пропозиціями".

За словами посла, "така робота триватиме, я можу припустити, не один день".

"Президент встановив термін один місяць. Можливо, що через місяць ми матимемо інформацію про конкретний зміст цих пропозицій і планів", - наголосив Зурабов.

"Ми припускаємо, що візит до Севастополя міністра оборони РФ Сердюкова можливий, але терміни цього візиту поки що не визначені. Я знаю, що у міністра оборони є плани відвідати Севастополь", - сказав він.

Нагадаємо, Росія і Україна 21 квітня досягли домовленості про продовження базування ЧФ в Криму на 25 років з можливою пролонгацією, натомість Україна одержала знижку на російський газ.

Читайте також:

Ратифікація угоди по ЧФ Росії обійдеться Україні в 100 тис. гривень

Світовий конгрес українців закликав оскаржити угоду про флот в КСУ

Мєдвєдєв доручив підготувати план розвитку бази ЧФ РФ у Севастополі

Мєдвєдєв наказав створити в Севастополі "людські умови" для свого флоту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: