Зурабов: якщо Київ відмовиться від угоди по ЧФ, то отримає мільярдний держборг

Російський посол попередив, що відмова Києва від угоди по ЧФ перетворить Україну на ізгоя та збільшить її держборг.

Посол Росії в Україні Михайло Зурабов заявив, що відмова України від угоди по Чорноморському флоту призведе до того, що перераховані за оренду бази кошти стануть українським держборгом.

Дипломат зазначив, що "погано собі уявляє, що може статися такого, що могло б привести до розриву Україною одного з найважливіших, ключових міжнародних договорів".

"Будь-який розрив міжнародного договору, денонсація - вона, звичайно, можлива, але треба мати на увазі, що в цьому випадку країна перетворюється на країну-ізгоя. І це дуже, як мені здається, непростий і небажаний варіант для будь-якої держави", - сказав Зурабов.

Він додав, що відновити репутацію на міжнародній арені в такому разі "буде надзвичайно складно".

"Денонсація договору автоматично буде супроводжуватися тим, що кошти, які зараз Росія перерахує як оплату за майбутню оренду (базування Чорноморського флоту), перетворяться на частину українського державного боргу", - також попередив Зурабов.

Коментуючи укладені в Харкові домовленості, Зурабов висловив думку, що мова не йде про "обмін оренди флоту на газ".

"Немає жодного обміну, є абсолютно нормальне продовження термінів оренди і нормальна комерційна ціна за цю оренду", - підкреслив посол.

Зурабов повідомив, що ставка орендної плати "в розрахунку на рік зараз становить, за цією угодою, приблизно 2 мільярда доларів".

Посол пояснив, що українська сторона, узгодивши суму оренди за базування Чорноморського флоту, "ухвалила рішення, що їй вигідніше отримувати в оплату біржовий товар".

"Так от повноцінний біржовий товар, якщо розраховувати при ціні 334 долара за 1 тисячу кубометрів (газу), то при нинішніх цінах 10 мільярдів кубометрів газу щороку вони отримують безкоштовно", - додав Зурабов.

На думку дипломата, в результаті укладення цієї угоди Україна стає серйозним енергетичним гравцем, що дозволить їй почати розвивати, зокрема, свою хімічну промисловість.

Нагадаємо, Росія і Україна 21 квітня досягли домовленості про продовження базування ЧФ в Криму на 25 років з можливою пролонгацією, натомість Україна одержала знижку на російський газ.

Читайте також:

Янукович підписав угоду про продовження перебування ЧФ Росії в Криму

Мєдвєдєв і Янукович привітали один одного з тим, що ЧФ залишився в Криму

Регіонали назвали умову розірвання угоди про флот

Тимошенко встановила діагноз "пластиліновому" Януковичу - "деменція"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: