Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зустріч Порошенка з міністром енергетики США: обговорили поставки американського зрідженого газу

Україна зацікавлена у сучасних американських технологях для розробки наявних запасів нафти і газу.

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з міністром енергетики США Ріком Перрі підкреслив важливе значення співпраці з США у сфері енергетики для зміцнення енергетичної безпеки України.

Про це у понеділок, 12 листопада, повідомляє прес-служба президента.

"Відзначено необхідність подальшої протидії проекту "Північний потік-2", а також диверсифікації джерел постачання енергоносіїв, зокрема шляхом розширення можливостей для поставок зрідженого газу із США", - йдеться у ньому.

Крім того, було оголошено про започаткування українсько-американського Стратегічного енергетичного діалогу, який "буде сприяти більш тісній співпраці причетних державних установ та компаній".

Порошенко також підтвердив зацікавленість у залученні до України сучасних американських технологій та передового досвіду для ефективної розробки наявних запасів нафти і газу.

Зазначається, що під час зустрічі український президент відзначив успішну реалізацію низки спільних українсько-американських проектів в ядерній енергетиці, а також постачання до України американського вугілля.

Нагадаємо, США можуть із вигодою для себе завадити Росії постачати газ до ЄвропиСполучені Штати можуть запровадити санкції проти Росії, які зачеплять будівництво та експлуатацію "Турецького потоку". Цей газопровід в обхід України до Європи вже готовий на 80%, його можуть встигнути добудувати, проте він має шанси залишитися "мертвим" – через санкції.

Якщо американський проект стане законом, європейські компанії можуть відмовитися від будівництва підвідної до російської магістралі інфраструктури. В цьому випадку південна Європа буде змушена закуповувати дорожчий скраплений природний газ (СПГ). Про це пише Reuters з посиланням на аналітиків.

"Турецький потік" прийшов на зміну нереалізованого газопроводу "Південний потік". За допомогою нього Росія сподівається через рік почати продавати газ півдню та південному сходу Європи в обхід України, транзитний контракт з якою закінчується наприкінці 2019 року.

Доля європейської нитки "Турецького потоку" туманна, бо у проекту немає такого сильного лобіста в Європі, яким є Німеччина – їй вигідне будівництво іншого російського газопроводу – "Північний потік-2".

Американський законопроект, крім санкцій за сприяння будівництву нових трубопровідних проектів з Росії, передбачає розробку заходів щодо стимулювання поставок американського СПГ до країн Північно-атлантичного альянсу (НАТО). Тобто паливо США може почати заміщати на європейському ринку російський газ. При цьому Європа вже заявила про готовність побудувати додаткові термінали для прийому СПГ.

ВідеоРосійська агресія, будівництво газопроводу. Про що говорили Меркель та Порошенко

Німецька канцлерка завітала до України лише на день. Провела перемови з Петром Порошенком, ушанувала пам'ять "Небесної сотні" на Майдані та зустрілася зі студентами. З українським президентом говорили здебільшого про російську агресію та проект "Північний потік-2" - будівництво газопроводу, через який Москва хоче постачати до Європи паливо в обхід України.

Російська агресія, будівництво газопроводу. Про що говорили Меркель та Порошенко

Нині російський "Газпром" забезпечує Європу газом на 34%. Планує збільшити цю частку до 40% - завдяки "Північному потоку-2". Саме цей російський газопровід потужністю 55 млрд кубометрів на рік американські законодавці пропонують включити в санкції в першу чергу, щоб забезпечити енергетичну безпеку партнерам США в Європі.

Експерти кажуть, що США вигідніше постачати СПГ до країн Азії, ніж до Європи. Експерт Fitch вважає, що газоекспортні потужності США до кінця 2019 року досягнуть 100 млрд кубометрів, але велика частина американського палива йтиме на більш преміальний азіатський ринок. Поставки в Європу здійснюватимуться за залишковим принципом і навряд чи перевищать 5-10 млрд кубометрів на рік. При цьому американський СПГ буде конкурувати не лише з російським газом, а й з СПГ з інших регіонів, а також з трубопровідним газом з інших країн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції