Звільнена від піратів "Аріана" досі не зрушила з місця

Через побоювання нового захоплення сомалійськими піратами, інші кораблі не можуть привезти на "Аріану" пальне. Порт слідування корабля ще не визначено.

У Службі зовнішньої розвідки України заявили, що поки передчасно говорити про порт слідування звільненого напередодні з піратського полону корабля "Аріана" з 24 українцями на борту.

“На сьогодні ще передчасно говорити про якийсь конкретний порт слідування судна, як це було зроблено у деяких коментарях, а також про інші деталі операції на її завершальному етапі, оскільки вона здійснювалася СЗР України у конфіденційному режимі із застосуванням розвідувальних сил і засобів”, - повідомили в прес-службі розвідки.

Також розвідники наголосили, що станом на 11 грудня на "Аріані" тривали регламентні роботи щодо відновлення його життєдіяльності. Поряд із судном знаходиться фрегат ВМС США. Члени його команди доставили на "Аріану" близько 20 барелів легкого пального, яке використовується для живлення дизель-генератора, що забезпечує функціонування засобів зв’язку та систем життєзабезпечення.

Американські військовослужбовці також доставили на судно в необхідній кількості продукти харчування і питну воду. Членам екіпажу надана невідкладна медична допомога. Стан їхнього здоров`я задовільний.

За оцінками механіка і капітана судна, основний двигун не пошкоджений, і при наявності пального судно може рухатися. Однак шипчандерні компанії побоюються здійснювати доставку пального у район стоянки "Аріани" через загрозу захоплення їхніх суден піратськими угрупованнями. У зв’язку з цим Службою зовнішньої розвідки України вживаються необхідні заходи для сприяння судновласнику у доставці важкого пального та вирішення інших питань.

Разом із тим, в Службі розвідки спростували те, що частину викупу за звільнення судна внесли деякі кандидати в президенти України.

Все це “далеке від істини, вводить в оману громадськість, наносить шкоду іміджу державі і не сприяє доведенню операції до логічного завершення та звільненню інших українських громадян, котрі ще перебувають у піратському полоні”, - додали в СЗР.

Нагадаємо, корабель "Аріана" з 24 українцями на борту був звільнений із полону піратів у четвер, 10 грудня. За звільнення корабля, за офіційними даними, було заплачено викуп у розмірі 2,8 мільйона доларів.

Українці перебували у піратському полоні більше 8 місяців. Балкер "Аріана", який перевозив 5 тисяч тонн сої з Бразилії до Ірану, був захоплений сомалійськими піратами 2 травня цього року у 250 милях на північний захід від Сейшельських островів.

Читайте також:

Джерело: більшу частину викупу за "Аріану" заплатив Тігіпко

Викуп за "Аріану" скинули з літака у відкрите море

Пірати звільнили українських моряків з "Аріани"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: