Звільнення полковника Без'язикова з полону бойовиків не було обміном

Військовий після звільнення перебуває на обстеженні у медиків.

Учасники операції зі звільнення розвідника Івана Без'язикова з полону бойовиків кажуть, що не був обмін, це була конкретна спецоперація. Але її обставини не розголошують, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Полковник Збройних сил України Без'язиков разом із дружиною уже приїхав до Києва. Нині військовому не до розмов із журналістами: перебування в камері далося взнаки - в дорозі йому стало зле. Івана одразу відправляють до медиків.

Дружина Маргарита ще досі не вірить у те, що чоловік на волі. Про операцію зі звільнення дізналась лише тоді, коли побачила коханого.

Іван Без'язиков 26 років прослужив у розвідці. Кавалер 5-ти орденів, полковник збройних сил, керівник розвідки тепер уже розформованого 8-го армійського корпусу. У серпні 2014-го року після бою під Степанівкою, як головний групи переговорників, Іван ходив домовлятися про вивезення поранених і загиблих. По дорозі назад його і двох побратимів захопили у полон. Майже 2 роки він провів в ув'язненні бойовиків.

Повернення на волю затягнулось надовго. Іван майже рік не виходив на зв'язок, домовленості з обміну постійно зривалися. У квітні цього року дружина зверталась до журналістів ТСН як до останньої надії, бо нарешті після майже року мовчання чоловік подзвонив. Просив, щоб його внесли у списки на обмін. Інформація у родини від самого чоловіка, і від державних інстанцій про місцеперебування Івана, суттєво різнилась.

Учасники перемов стверджують - місце утримання Івана Без'язикова стало відомо ще наприкінці минулого року. Далі почалась тривала операція зі звільнення. І ось, з 5 липня він на волі.

Нині Іван хоче відпочити та побути із родиною, тож одразу після обстеження медиків родина поїде до рідного Житомира.

Нагадаємо, увечері 5 липня голова СБУ Василь Грицак доповів президентові Петру Порошенку про звільнення з полону полковника ЗСУ Івана Без'язикова. Уповноважена президента України з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко каже, що Служба безпеки України провела справжню таємну операцію по звільненню військового. 

Полковник ЗСУ Іван Без'язиков із Житомира був начальником розвідки 8-го Армійського корпусу. 18 серпня 2014 терористи підступно захопили його та ще двох військових офіцерів у полон, коли вони приїхали до бойовиків на переговори щодо повернення поранених і загиблих українських військових після бою під Степанівкою Донецькох області. 

Кореспондент ТСН Ганна Бока

ВідеоУ столицю приїхав звільнений Іван Без'язиков

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: