Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Звільнено суддю Печерського райсуду

Верховна Рада звільнила Світлану Волкову з посади судді Печерського районного суду міста Києва.


Верховна Рада звільнила Світлану Волкову з посади судді Печерського районного суду міста Києва. 

Як передає кореспондент УНІАН, “за” прийняття відповідної постанови проголосували 257 народних депутатів з 263, зареєстрованих у сесійній залі. 

Як йдеться у документі, Світлану звільнено через порушення присяги судді. 

Як зазначив голова Комітету ВР з питань правосуддя Сергій Ківалов, зі пропозицією щодо звільнення Волкової звернулася до парламенту Вища рада юстиції. Зокрема, як пояснив він, до ВРЮ 31 травня надійшло депутатське звернення ряду народних депутатів щодо порушення окремими суддями Печерського райсуду присяги судді. 

За наслідками перевірки, проведеної з цього питання, ВРЮ запропонувала звільнити трьох суддів Печерського райсуду. 

Зокрема, це пов’язано з тим, що 30 травня 2007 року громадянин Олександр Волков звернувся до Печерського райсуду з адміністративним позовом про визнання незаконною та скасування постанови ВР «Про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад». У позовних вимогах Волков просив суд винести ухвалу про негайне зупинення зазначеної постанови ВР. 

Сергій Ківалов зазначив, що колегія суддів Печерського райсуду у складі В. Фінагеєва, С. Волкової та Р. Козлова прийняла ухвалу й зупинила дію вищеназваної постанови ВР. 

Ківалов наголосив, що зазначена постанова ВР не є актом індивідуальної дії. За його словами, розгляд скарг на такі акти не входить до компетенції районних судів. «Це виключно юрисдикція Конституційного Суду України», - сказав він. 

При цьому, за словами Ківалова, ВР прийняла відповідну постанову 30 травня о 16-й годині, а суд почав розгляд заяви щодо неї менш ніж через годину. При цьому, за словами народного депутата, зафіксовано, що голова ВРУ Олександр Мороз підписав відповідну постанову тільки через 4 години після її прийняття. «Отже, судді зупинили дію постанови без її тексту», - сказав він. 


Голова комітету ВР також зазначив, що ВРЮ встановила, що під час розгляді цієї справи суддею Волкова порушила присяга судді. 

При цьому Ківалов повідомив, що до Комітету ВР з питань правосуддя надійшло повідомлення, що суддя Волкова не може перебувати в залі ВР під час розгляду цього питання через хворобу. 

Своєю чергою, голова ВР Олександр Мороз повідомив, що сьогодні зранку до нього прийшов народний депутат, член фракції «Наша Україна» Микола Онищук з ухвалою Оболонського районного суду міста Києва. В ухвалі зазначено, що необхідно зупинити ухвалу ВРЮ стосовно Світлани Волкової. Крім того, ухвала забороняла Верховній Раді розглядати подання ВРЮ щодо звільнення Волкової з посади судді до розгляду справи по суті. 

Мороз також наголосив, що в документі зазначалося, що ухвалу можна оскаржити у Київському апеляційно-адміністративному суді.

Відеоsyddya

Залиште свій коментар

Вибір редакції