Звільнивши Черновецького, Янукович створив двовладдя в Києві

Звільнивши Черновецького з посади голови КМДА та призначивши на цей пост Олександра Попова, який не є мером, Янукович таким чином роз'єднав пост мера та пост глави КМДА, що свідчить про двовладдя в Києві.

Президент Віктор Янукович у вівторок, 16 листопада звільнив голову Київської міської державної адміністрації Леоніда Черновецького і призначив замість нього його першого заступника Олександра Попова, який не був обраний мером. Про це пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Двуглавая столица".

На думку експертів це рішення є сумнівним з юридичної точки зору, однак вважають, що оскаржити його в Конституційному суді ніхто не зважиться.

"Я думаю, що це (поділ постів мера і КМДА – ред.) результат неефективної роботи "молодої команди Черновецького", і впевнений, що до чергових виборів мера посади знову об'єднають. Інакше навіщо тоді Олександр Попов балотуватиметься в мери, який не має повноважень?", - сказав Салій - останній, хто був призначений президентом Леонідом Кравчуком головою КМДА у 1993 році, але не переміг на виборах мера Києва.

Зазначимо, що спроби розділити посади мера Києва та голови КМДА робилися давно. Ще 11 лютого 2002 року в розпал виборчої кампанії тодішній президент Леонід Кучма підписав укази, звільнивши мера Олександра Омельченка з посади глави КМДА і призначивши в. о. голови КМДА Ігоря Шовкуна.

Щоправда, після того як пан Омельченко, який очолював у той час блок "Єдність", відмовився піти у відпустку для ведення агітації, пан Кучма скасував свій указ. Наступного разу питання суміщення посад мера і голови КМДА було піднято в 2003 році у зв'язку з досягненням Олександром Омельченком граничного для держслужбовців 65-річного віку.

Тоді президент попросив Конституційний суд роз'яснити ряд положень Конституції, закону "Про місцеве самоврядування" та закону "Про столицю України - місто-герой Київ" та 25 грудня 2003 року отримав відповідь, що "КМДА має очолювати лише особа, обрана мером Києва, яку президент призначає головою Київської міської державної адміністрації".

"Призначення голови КМДА має проходити з дотриманням вищезгаданого рішення Конституційного суду, яке є обов'язковим для виконання на всій території України", - заявив колишній міністр юстиції Микола Оніщук.

Тим часом представники парламентської більшості не бачать в діях Віктора Януковича нічого незаконного. "Після прийняття у вересні змін до закону про столицю у президента з'явилося право призначати голову КМДА. Конституційний суд трактував закон, в якому не було норми про те, що президент призначає голову КМДА. А президент скористався новою нормою закону, яка не була витлумачена Конституційним судом . І це в рамках його конституційних повноважень", - сказав народний депутат Валерій Писаренко, додавши, що незгодні з цією нормою можуть повторно звернутися до КС. "До цього звільнення Черновецького і призначення Попова є абсолютно конституційними, здійсненими в рамках повноважень президента і в рамках закону про столицю", - підкреслив пан Писаренко.

Нагадаємо, Янукович 16 листопада підписав указ №037/2010, яким звільнив з посади голови Київської міської держадміністрації (КМДА) мера Києва Леоніда Черновецького. Іншим указом - №1038/2010 - глава держави призначив на цю посаду першого заступника голови КМДА Олександра Попова. Таким чином, вперше за 17 років посаду голови КМДА зайняв не обраний на виборах мер Києва.

Як повідомлялося раніше, Блок Юлії Тимошенко та партія "Батьківщина" вимагають дострокових виборів київського міського голови та депутатів Київради.

Читайте також:

Черновецький змирився зі своєю відставкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: