Звірства окупантів в Україні: Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини

Дата публікації
Перегляди
5027
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Звірства окупантів в Україні: Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини

Фото: Олексій Арестович/Facebook

Катування та вбивства мирного населення є злочином проти людяності та військовим злочином.

Уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що на звільнених від рашистських окупантів територіях фіксуються масові випадки катувань мирного населення. Через це вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ до України.

Про це йдеться на її сторінці в Мережі.

За її словами, у місті Ірпінь Київської області виявлено вбитих дітей у віці до 10 років з ознаками зґвалтування та катувань.

У дитячому таборі "Пролісок" на Київщині три тижні була база підрозділу армії рашистів. У підвалі знайшли закатованих 5 чоловіків. Одному із загиблих розтрощили череп ударами прикладу з особливою жорстокістю. Інші були застрелені в потилицю або груди.

У селі Вікторівка на Чернігівщині, яке було в окупації 25 днів, рашисти тримали людей у підвалі як заручників - від літніх людей до новонароджених дітей. Аби набрати хоча б відро води, селян відправляли під конвоєм. Не давали жодних ліків навіть тим, чиє життя залежить від певних медикаментів. Людина, хвора на астму, померла, її тіло поховали поряд у лісі.

У Конотопському районі Сумської області на місцях колишніх стоянок ворога вже знайшли щонайменше трьох закатованих мирних українців.

"Катування та вбивства мирного населення є злочином проти людяності та військовим злочином відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду, за які рашистів очікує Міжнародний військовий трибунал. Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ до України та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти вчинення РФ воєнних злочинів і злочинів проти людяності та порушень прав людини в Україні", - повідомила Денісова.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що після того, що російські окупанти вчинили в Бучі, у Заходу більше не має бути вагань щодо запровадження жорстких санкцій проти РФ.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація