Звіт іранських слідчих щодо катастрофи літаку МАУ: дані про громадянства загиблих суттєво відрізняються від українських

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас, дані про кількість загиблих українців збігаються.

Іранські слідчі оприлюднили дані про громадянства загиблих під час авіакатастрофи рейсу PS752 авіакомпанії МАУ, які значно відрізняються від даних Міністерства закордонних справ України.

Про це йдеться у звіті іранських слідчих, який оприлюднений на сайті Управління цивільної авіації Ірану.

За даними Ірану, у катастрофі загинуло 146 людей з іранськими паспортами, тоді як Україна повідомляла про 82 загиблих іранців. Також значно знижена кількість загиблих канадців – 5, на відміну від 63 за даними українського МЗС. У звіті відсутні дані про загиблих британців та німців (по троє, як заявляла Україна). Це може бути пов’язано із тим, що вони усі мали подвійне громадянство – тому Іран насамперед вважає їх своїми громадянами.

Водночас, головною відмінністю є різні дані загиблих громадян Швеції та Афганістану. Україна повідомила про 4 загиблих афганців та 10 шведів, тоді як Іран навпаки – 4 шведів та 10 афганців. Якщо зниження кількості загиблих шведів можна пов’язати із тим, що більшість з них мали також і паспорт Ірану, то у чому причина відмінностей даних щодо загиблих громадян Афганістану – невідомо.

Що стосується українців, то тут дані збігаються в обох випадках – на борту перебувало двоє пасажирів з українськими паспортами та 9 членів екіпажу.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ". На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Усі 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири були громадянами України. РНБО опублікував список загиблих. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

авіакатастрофа в Ірані, інфографіка
ТСН.ua

МЗС України спочатку повідомило, що до падіння літака призвели технічні проблеми з двигуном, а версія теракту наразі не розглядається. Потім там змінили інформацію і заявили, що версії наразі все ще встановлюються. Літак впав майже одразу після зльоту з аеропорту імені Імама Хомейні.

Офіс генпрокурора вже розпочав розслідування катастрофи - справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

ТСН.ua зібрав головне про аварію та стежить за подіями в текстовій онлайн-трансляції.

Плейлист 36 відео Падіння літака МАУ під Тегераном. Головне

Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ".

Падіння літака МАУ під Тегераном. Головне

Залиште свій коментар

Вибір редакції