Генпрокуратурі передадуть матеріали про постачання зброї до Грузії

Верховна рада ухвалила звіт ТСК з постачань озброєння до Грузії.

Депутати ухвалили звіт тимчасової слідчої комісії Верховної ради з питань з'ясування обставин та встановлення фактів постачань до Грузії української військової техніки з порушенням законодавства України та норм міжнародного права. Депутати відмовилися продовжити роботу комісії, як це пропонувалося, до червня 2009 року.

За відповідну ухвалу в п'ятницю проголосували 282 народних депутатів з 437, що реєструються в сесійному залі.

Парламент також просить Генпрокуратуру дати правову оцінку діям міністра оборони Юрія Єханурова, виконувача обов'язків голови Служби безпеки Валентина Наливайченка, секретаря Ради національної безпеки й оборони Раїси Богатирьової, "спрямованим на блокування роботи парламентської слідчої комісії".

Сьогодні депутати заслухали звіт комісії та направили його президентові й прем’єрові.

У звіті йдеться, що грузинська армія була оснащена за рахунок постачання з України великою кількістю саме наступальною зброєю (танки, БМП, БТР, артилерійська система "Піон", корабельні установки залпового вогню "Град", вертольоти), яка була використана під час нападу на Південну Осетію. В окремих випадках до Грузії постачалися найсучасніші зразки озброєнь, якими оснащена українська армія, причому вони знімалися з бойового чергування, стверджується у звіті комісії.

Як зазначив голова ТСК Валерій Коновалюк, розслідування встановило, що поставки військової техніки й озброєнь здійснювалися за цінами, значно нижчими ніж ті, що існують на світовому ринку озброєнь.

Разом з тим, з проекту постанови був вилучений пункт щодо призупинення постачань військової техніки та озброєння до Грузії, а також пункт про продовження до червня 2009 року роботи ТСК для розслідування обставин постачання військової техніки вантажним судном Faina.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: