Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зворотній бік лінчування: чому українці тяжіють до самосуду над політиками і винуватцями ДТП

Почуття справедливості та закон – далеко не одне і те саме.

Яйця, зеленка або навіть фізична розправа – аби досягнути справедливості і покарати винних люди і самі ладні йти на злочин. На рік трапляються десятки таких випадків і обійтися це може не лише штрафом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Нині слова "ледь не вчинили самосуду" можна прочитати не лише у мережі, як раніше, а й навіть у поліційних звітах. Після Революції Гідності чиновників у сміттєвому баку прокатали чи не в усіх регіонах – у такий спосіб мітингарі карали тих, хто, на їхню думку, працює не належним чином. Процес фільмували, викладали відео у мережу, а чиновники після того, як їх відпускали, прямували до суду.

ВідеоБажання вчинити самосуд може призвести до штрафу або в'язниці

Суд без суду. Яйця, зеленка або навіть фізична розправа - аби досягнути справедливості і покарати винних, люди і самі ладні йти на злочин. На рік стається десятки таких випадків і обійтися це може не лише штрафом.

Бажання вчинити самосуд може призвести до штрафу або в'язниці

Деякі депутати і кандидати в президенти й зараз  регулярно змивають із себе зеленку чи йод. За допомогою медикаментів протестувальники карають не лише політиків, а й будь-кого, хто опиняється на лаві підсудних. Куди рішучіше і не стримуючи емоцій люди прагнуть розібратися із підозрюваними у тяжких злочинах – прикладами можуть бути ситуація у Кривому Озері на Миколаївщині, коли поліцейські вбили місцевого жителя, або на Закарпатті, де громада вийшла проти підлітка, який зарізав однолітка.

Нерідко спроби самосуду відбуваються після автомобільних аварій, особливо коли водій напідпитку чи є потерпілі. Тоді здебільшого кермувальника від розлюченого натовпу забирають поліцейські. Останні кажуть, що кожного фіксують близько сотні спроб самосуду. Фахівці пояснюють, що в такі моменти ті, хто влаштовує так званий суд Лінча, своїх дій майже не контролюють. "Найчастіше причина самосуду полягає у почутті несправедливості до того, що відбулося. Механізм сприйняття логічних рішень вимикається", - каже психолог Павло Горбенко.

Ба більше – люди у натовпі заради "швидкої" справедливості підтримують силове вирішення конфлікту. "Люди можуть психологічно заражатися одне від одного: коли одна людина починає себе дуже емоційно поводити, інші підключаються", - пояснює експерт. У такі  моменти мало-хто думає, що їх теж можуть покарати – і не лише гривнею, а й ґратами, якщо жертва лінчування зазнала фізичних або моральних травм. "Дивлячись із ступеню провини і наслідків. Відповідальність може застосовуватись у вигляді штрафу або є випадки, коли суд застосував обмеження волі", - розповів юрист Андрій Кравчук. До прикладу, на Сумщині активіста, який посадив мера до сміттєвого бака, суд оштрафував на більш як 40 тисяч гривень.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції