Звягільський хотів приватизувати шахту

Ще півроку тому Юхим Звягільський зареєстрував в раді законопроект, що дозволив би пільгову приватизацію шахти ім. Засядька.

Згідно з умовами договору оренди, держава щорічно одержувала від орендарів шахти ім. Засядька 7,2 мільйона гривень. На момент укладення угоди майновий комплекс шахти був оцінений в 250 мільйонів гривень.

З тих пір на шахті було побудовано, укомплектовано технікою і введено в експлуатацію дві нові лави. Окрім цього, було встановлено більше двох десятків установок по дегазуванню шахтних вироблень.

Юхим Звягільський
УНІАН
Юхим Звягільський
Незалежна оцінка встановленого орендарями майна не проводилася. В той же час Юхим Звягільський заявив, що завдяки удосконаленням і модернізації зараз шахта коштує близько 1,25 мільярдів гривень. "Вартість основних фондів шахти підвищилася завдяки установці устаткування і іншим інвестиціям. У власності колективу (орендарів. — ред.) тепер близько 80% шахти", — раніше заявляв Звягільський.

В той же час склад членів колективу орендарів шахти ім. О.Засядька залишається таємницею. Відомо тільки, що орендарями можуть бути теперішні або колишні працівники шахти, або їх спадкоємці. Договір оренди шахти зберігається в Донецькому відділенні ФДМ, але ознайомити з ним громадськість там відмовилися.

Не захотіли говорити про склад орендарів і в профкомі шахти. В той же час в Незалежній профспілці гірників України стверджують, що не чули ні про одного рядового гірника, який одержав би прибуток від участі в товаристві орендарів шахти. "Товариство орендарів — це формальність. Вже давно всіма справами і грошима розпоряджається Юхим Звягільський", — вважає Михайло Волинець, голова НПГУ.

ДОВІДКА: Вуглевидобувне підприємство "Шахта ім. О.Ф. Засядька" — одне з найбільших підприємств вугледобувної галузі України. Введена в експлуатацію в 1958 році. Проектна потужність — 1,2 мільйона тонн вугілля в рік. Загальна чисельність працівників на шахті — близько 9 тисяч. Роботи в підземних виробленнях (лавах) ведуться на глибині до 1304 метрів. Шахта вважається однією з найбільш небезпечних не тільки в Україні, але і в світі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: