Зять глави Верховного суду сидів у СІЗО як особливо небезпечний злочинець

Євген Корнійчук утримувався в СІЗО разом з Юрієм Луценком у блоці з максимальним рівнем безпеки. Він розповів, що перебування за ґратами саме по собі є тортурами.

Колишній заступник міністра юстиції Євген Корнійчук утримувався в камері для осіб, які засуджені до пожиттєвого ув'язнення, і бачився у коридорі із затриманим екс-главою МВС Юрієм Луценком.

"Ми перебували в одному блоці з Луценком, наші камери розташовані через одну. Перестукуватися ми не могли, але бачилися в коридорі", - розповів Корнійчук в інтерв'ю "КоммерсантЪ-Україна".

За його словами, вони утримувалися у блоці з максимальним рівнем безпеки.

"От тільки "максимальний рівень" від кого - чи то від нас захищали оточуючих, чи то нас від них. Але, дійсно, такий рівень безпеки застосуємо до тих людей, які відбувають довічне ув'язнення. Він передбачає посилену охорону", - розповів екс-чиновник.

"У СІЗО мені згадалися слова Нельсона Мандели, який провів півжиття у в'язниці. Він говорив, що рівень демократії в державі визначається її ставленням до в'язнів. Хочу зазначити, що в СІЗО перебувають не ув'язнені, а люди, які заарештовані й вина яких не доведена, і в даному випадку я згоден з думкою, що перебування в нашій тюремній системі в рамках чинного законодавства та умов уже саме по собі є тортурами", - підкреслив Корнійчук.

Він зізнався, що за 55 днів перебування у СІЗО головний урок, який він виніс, - це "докір самому собі".

"Я зрозумів, що недостатньо працював у міністерстві, де, серед іншого, був куратором департаменту виконання покарань. Тоді у нас в міністерстві був спочатку неправильний посил - ми проводили косметичні правки законодавства, а треба було всю пенітенціарну систему змінювати повністю! Щодо ув'язнених у нас зараз діє законодавство 1937 року! Його давно необхідно було змінювати... Коли ж я зіткнувся з системою, я зрозумів, що багато СІЗО взагалі не відповідають стандартам, деякі з них взагалі були побудовані за Катерини II. Раніше мені здавалося, що за залишковим принципом в Україні фінансується культура, тепер я розумію - насправді за таким принципом фінансується пенітенціарна система", - пояснив Корнійчук.

Раніше повідомлялося, що у "камері смертників" сидить екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Однак згодом МВС спростувало цю інформацію.

Корнійчука звільнили з-під варти невдовзі після зустрічі президента Віктора Януковича з головою Верховного суду Василем Онопенком, який є тестем екс-чиновника. Запобіжний захід йому змінили на підписку про невиїзд.

Нагадаємо, Генпрокуратура порушила проти Корнійчука справу за статтею "перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки". Йдеться про оплату на початку 2009 року послуг з юридичного обслуговування НАК "Нафтогаз Україна" компанією Magisters, старшим партнером якої раніше був Корнійчук.

Читайте також:

Корнійчука випустили під підписку про невиїзд

Дочка глави Верховного суду розплатилася з боргами

Луценко із СІЗО закликав вимкнути "бидлячий шансон" і читати Андруховича

Україна - десята у світі за кількістю ув'язнених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: