Українській економіці загрожує... СНІД

За 7 років кількість ВІЛ-інфікованих в Україні може досягти мільйона, що загальмує розвиток економіки на 6%.

За даними Організації Об’єднаних Націй, в Україні й Росії різко зростає захворюваність на синдром набутого імунодефіциту людини (СНІД). 

Зі 150 тисяч нових інфікованих вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) в країнах колишнього СРСР - 90 % припадає саме на Росію й Україну; з них 66 % стосуються Росії, йдеться в звіті ООН за 2007 рік. 

Це підтверджує новий наступ пандемії СНІДу після її відступу 2001–2003 років, наголошують автори звіту. 

Головною причиною захворюваності в цих країнах є вживання наркотиків за допомогою ін’єкцій, передає Радіо "Свобода". Крім того, зокрема в Росії, зростає кількість випадків передачі ВІЛ при гетеросексуальних статевих відносинах без засобів захисту. 

Загальна кількість інфікованих ВІЛ у країнах колишнього СРСР, за даними звіту, зросла в півтора рази від 2001 року і становить 1 мільйон 600 тисяч. 

В Україні кількість нових інфікованих ВІЛ за цей самий час більш ніж подвоїлася і минулого року перевищила 16 тисяч, а за перше півріччя цього року перевищила 8,7 тисяч осіб. Найураженішими регіонами в Україні є південний схід і Київ. 

Акція протесту проти корупції в царині боротьби зі СНІДом
УНІАН
Громадські організації протестують проти корупції в сфері боротьби зі СНІДом.
У Донецьку ВІЛ-позитивною є кожна четверта повія, а рівень інфікованості серед наркоманів, які вживають наркотики через ін’єкції, в деяких містах півдня України може сягати 90%, йдеться в останньому звіті ООН про захворюваність на СНІД. 

Водночас, катастрофічними називають медики темпи розповсюдження ВІЛ/СНІДу на Дніпропетровщині. Від початку року там зареєстровано на 10% більше нових випадків цього захворювання, ніж торік, передає "Німецька хвиля".

Якщо не посилити боротьбу з поширенням епідемії СНІД в Україні, то вже за 7 років загальна кількість ВІЛ-інфікованих може сягнути 800 тисяч – заявив у Дніпропетровську консультант з програм охорони здоров’я Світового банку Ігор Олійник. 

За підрахунками експертів банку, економічні наслідки від цієї епідемії загальмують ріст української економіки на 6%.
Найбільше від розповсюдження ВІЛ/СНІДу потерпають Дніпропетровська, Донецька та Одеська області. оловним чинником розповсюдження цього захворювання на Дніпропетровщині є зростання кількості ін’єкційних наркоманів. 

В області вже діє низка профілактичних програм, що мають запобігати розповсюдженню вірусу. Проте інформацію та доступ до них мають надто мало людей, нарікають фахівці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: