Українці не вірять медицині

Більшість громадян України не вірить у те, що, в разі захворювання, їх можуть вилікувати від туберкульозу.

Туберкульоз
Туберкульоз залишається болючою проблемою для всіх регіонів України. (Фото: city.kherson.ua)
Українці не вірять, що їх можуть вилікувати від туберкульозу. 

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведені на замовлення Благодійного фонду СКМ “Розвиток України”, що були представлені 25 вересня на прес-конференції в Києві. 

Зокрема, згідно з даними дослідження, жоден з опитаних не вірить, що, захворівши на туберкульоз, зможе отримати усю необхідну допомогу за місцем проживання. Лише 28% українців знають, що діагностика і лікування туберкульозу безкоштовні, а понад 30% вважають лікування дорогим задоволенням. 

Один з парадоксів, який виявило соціологічне дослідження, полягає в тому, що люди довіряють лікарям, але не вірять у те, що їм нададуть кваліфіковану медичну допомогу. Водночас третина мешканців Донеччини вважає, що шанс захворіти на туберкульоз для них є цілком реальний. Це досить високий показник, порівняно з іншими регіонами країни, було зазначено на прес-конференції. 

Також, як показало дослідження, майже 100% населення України поінформовані щодо такого захворювання, як туберкульоз. Водночас рівень обізнаності щодо симптомів на ранніх стадіях розвитку хвороби досить низький - 84% респондентів впевнені, що основним симптомом туберкульозу є кашель, тоді як на ранніх стадіях цього захворювання кашлю не спостерігають. 

Щодо ставлення до хворих на туберкульоз, то понад половини опитаних на запитання: “Чи прийняли б Ви на роботу людину, хвору на туберкульоз?”, відповіли: “Ні”, 23% уникли відповіді. У Донецькій області рівень толерантності до хворих на туберкульоз ще нижчий - 61% відмовили б “туберкульознику” в робочому місці.
 
За оцінками громадян, найефективнішим чинником у боротьбі з туберкульозом буде поліпшення соціально-економічної ситуації в Україні (73%). 

Моніторинг мав порівняльний характер - опитували мешканців з усіх областей країни (2 тисячі осіб) та окремо мешканців Донеччини (800 осіб). 

Метою досліджень було, зокрема, з’ясувати, наскільки актуальна проблема туберкульозу в свідомості українців, як ставляться до хворих у суспільстві, а також виявлення ступеня довіри до вітчизняної медицини.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: