Унікальне немовля

У Канаді народилося перше немовля з незрілої яйцеклітини, доведеної до дозрівання в лабораторних умовах.

За словами канадських дослідників, в даний час вони спостерігають ще за трьома пацієнтками, що завагітніли за допомогою аналогічної процедури.

Звичайно для экстракорпорального запліднення (АЧ) використовуються яйцеклітини, витягнуті з яєчників перед початком овуляції. При цьому жінки-донори вимушені приймати стимулюючі овуляцію гормональні препарати, використовування яких може привести до серйозних побічних ефектів.

До заморожування яйцеклітин для АЧ часто вдаються пацієнтки з онкологічними захворюваннями, яким загрожує безплідність після хіміотерапії. В той же час при деяких формах раку гормональні стимулятори овуляції можуть прискорити зростання пухлини і підвищити вірогідність утворення метастазів. Відстрочення початку хіміотерапії для збереження яйцеклітин також може збільшити ризик несприятливого результату лікування.

З 20 учасниць, яким були імплантовані запліднені яйцеклітини, завагітніти змогли тільки чотири. Одна з цих жінок вже народила здорове немовля, троє інших як і раніше залишаються під спостереженням.

За словами представника Британського суспільства штучного запліднення Лоуренса Шоу, високий відсоток невдалих результатів говорить про те, що новий спосіб запліднення вимагає більшого числа спроб і більшої витрати емріонов. Проте, вважає Шоу, нова техніка штучного запліднення може виявитися найкращою в тих випадках, коли стандартна процедура АЧ неможлива або пов'язана з підвищеним ризиком ускладнень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: