В Україні не вистачає донорських органів

В Україні потреби в трансплантації органів в сотні раз перевищують кількість проведених операцій.

Операція (Фото: Архів)
За останні 30 років в країні, за інформацією Асоціації хірургів, виконано лише 4 пересадки серця.
В Україні потреби в трансплантації органів в сотні раз перевищують кількість проведених операцій.

Як повідомили в прес-службі Запорізької ОДА з посиланням на дані, озвучені на засіданні Асоціації хірургів області, наразі "щорічна потреба в трансплантації органів в Україні становить: в трансплантації нирки - 2500, в трансплантації серця - 2000 і в трансплантації печінки - 1500".

При цьому за останні 30 років в країні, за інформацією Асоціації хірургів, "виконано лише 4 пересадки серця, 58 пересадок печінки і менше 2000 операцій з пересадження нирки".

"За 1996-2006 роки в українських центрах трансплантології виконано всього 790 пересадок нирки: 149 - в Київському центрі, 263 - в Донецькому, 88 - в Одеському і 290 - в Запорізькому", - розповіли на засіданні Асоціації хірургів, зазначивши, що основна причина проведення такої незначної, в порівнянні з потребою, кількості операцій - в недосконалості українського законодавства.

У ньому, зокрема, забороняється лікарям брати в померлого "донорські органи" без згоди його родичів, що, через тимчасові обставини, робить практично неможливим отримання медиками органів, придатних, для трансплантації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: