Вакцина проти пташиного грипу

Група учених виявила і виділила антитіла, які здатні пригнічувати вірус пташиного грипу в організмі людини. Дослідники успішно прищепили мишей проти вірусу

Міжнародна група учених виявила і виділила антитіла, які здатні пригнічувати вірус пташиного грипу в організмі людини. Дослідники з Швейцарії і низки інших країн успішно прищепили мишей проти штаму вірусу пташиного грипу H5N1, використавши для цього антитіла, отримані у людей, які вижили після перенесеного важкого захворювання.

Річ у тому, що імунна система людини використовує антитіла для нейтралізації бактерій і вірусів. "Рятівні" імуноглобуліни були виділені у людей з В'єтнаму. Учені планують найближчим часом виготовити на їх основі ліки, які зупинять розповсюдження "пернатої" хвороби.

Експерти звернули увагу, що антитіла, використовувані імунною системою людини для знищення вірусів і бактерій, чудово справляються з вірусом пташиного грипу і можуть значно підвищити шанси на виживання інфікованих тварин, вказавши шлях до лікування людей, уражених смертельною недугою.

"Ми абсолютно упевнені, що отримані результати можуть бути відтворені і при лікуванні людей" – відзначає Антоніо Ланзавеккіа, співавтор дослідження і директор лабораторії при Інституті імунного регулювання.

"Не менш важлива, – підкреслив Ланзавеккіа, –  ефективність антитіл, що нейтралізують вірус у мишей, інфікованих за 72 години до введення лікарського препарату". Зараз при зараженні пташиним грипом використовуються такі протигрипозні препарати, як Tamiflu, але вони допомагають, якщо їх приймають протягом двох днів відразу після зараження, але не завжди. 

Учені вважають, що антитіла слід застосовувати разом з антивірусними препаратами. Але масове виробництво препаратів на основі антитіл – процес дуже дорогий і тривалий, так що у випадку виникненні пандемії отримати таким чином ліки для всіх нереально. "Він може бути корисний в нинішній ситуації, коли ми маємо низький рівень зараження", – відмітив провідний автор дослідження Кемерон Сіммонс. В цьому випадку антитіла отримували б лікарі і сестри, що працюють "на передовій", а також одиничні заражені – щоб запобігти подальшому розповсюдженню інфекції.

Нагадаємо, що від штаму пташиного грипу H5N1 у всьому світі загинули мільйони диких і свійських птиць. Вперше ця вірусна інфекція була виявлена в кінці 1990-х років. З 2003 р. з 306 відомих випадків захворювання людей, 185 закінчилися летальним результатом. Такі дані Всесвітньої організації охорони здоров'я. 

Фахівці зараз побоюються, що вірус може мутувати у форму, яка розповсюджуватиметься між людьми, як це трапилося під час пандемії іспанки в 1918 р., в результаті захворювання якої загинуло приблизно 50 млн. чоловік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: