Батьки недооцінюють небезпеку іграшок

Коли дитині нанесена травма психологічна - це лише через кілька років може проявитися.

Без затвердження науково-дослідного інституту та Міністерства охорони здоров"я іграшка навіть на прилавок не потрапить. Попри це, на базарі з'являється море нелегальних ляльок, пазлів та інших дитячих забавок.

Утім, міцні шви та якісна фарба - ще не гарантія безпеки. Батьки не звертають уваги на психологію дитини – вони кажуть: не порізала пальчик, не поколола, ну і добре, а от коли дитині нанесена травма психологічна - це лише через кілька років може проявитися.

Треба уважно пильнувати, щоб іграшка не злякала дітлахів. Це можуть бути чудовиська або навіть просто "отруйного" кольору лялька. Також важливо, щоб іграшка не робила різких, страшних звуків.

На полицях музею іграшок - дитячі забавки з дохристиянських часів. За свою іграшкову історію ляльки не лише перевдягли порцеляну на пластик. Вони постійно змінювали вік, вагу, колір шкіри,професію, і навіть вираз обличчя. Утім, від бажання самих дітей мало що залежало. Ідеали пропонували в кабінетах.

У сорокових роках лялька - робітниця, у шістдесятих - спортсменка, у вісімдесятих - кокетка. У 90-х виробництво іграшок в Україні зникло. Натомість, ринок заповнили іноземки з довгими ногами, голлівудськими усмішками, та потойбічним оскалом.

Зараз іграшкове виробництво потроху відроджується: не ляльками, але м'якими та дерев'яними іграшками.

Дитячі ідеали дуже змінилися, визнає дизайнер іграшок Олена. Вона шиє моделі-копії телезірок, часто не схожих на реальні істоти. Утім, навіть страховисько може викликати ніжність, це від майстра залежить.

Досвідчені майстри навчили: до створення іграшки треба підходити не лише з нагостреною голкою, та міцними нитками, але й з посмішкою, тоді справжнє, а не іграшкове тепло кицюня даруватиме вдома. Навіть якщо киця зелена, а вівця має замість ніг - ниточки. Дитячий психолог певна, що дитячу агресію не іграшка викликає. За це мають дорослі відповідати.

Психологи радять дорослим не забороняти дітям вірити в справжність іграшок і самим підігрувати вигаданим історіям, тоді дитина вам довірятиме.

Якщо іграшок забагато - краще видавати їх групами, а решту ховати. В такому разі не доведеться щотижня купувати нові цяцьки.

Якщо дитина роздратована, б'є ляльку, кричить на неї - треба таку іграшку забрати, але шукати проблему поведінки не в самій іграшці, а в оточенні дитини.

На іграшках діти вчаться спілкуватися, бути людяними, відповідальними та охайними. Лялька не просто займає час, а розвиває дитину. Для цього потрібен постійний приклад і контроль дорослих.

На жаль, часто батьківське виховання закінчується купівлею нової іграшки, як подарунок або заохочення, а як з нею гратися навчає лише телевізор.

Читайте також:

Новорічні іграшки можуть стати причиною смерті

Іграшки небезпечні для дітей (відео)

В США продають іграшковий вірус свинячого грипу

 

ВідеоБатьки недооцінюють небезпеку іграшок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: