Близько 3% усіх доларів в Україні – фальшиві

Висококласні фальшиві банкноти навіть фахівцям важко відрізнити від справжніх, але це можливо.

Банкіри стверджують, що в Україні ходять фальшиві купюри на сотні мільйонів гривень. В обігу 1,5% національної валюти – це підробка. Ще більше доларів – майже 3%.

Причому якість підробок зростає з року в рік. Відрізнити першокласну фальшиву банкноту від справжньої важко навіть фахівцям. В Україну вони потрапляють з-за кордону, а також виготовляються всередині країни у кустарний спосіб.

Але розпізнати "липу" все-таки можна. Щоб не стати жертвою фальшивомонетників, фахівці рекомендують завжди перевіряти купюри великого номіналу, починаючи з п'ятдесяти. На гривні або доларі проти світла є водяний знак та захисна стрічка, папір, з якого виготовлені гроші, хрусткий і цупкий.

Крім цього, українська валюта має ексклюзивну особливість. На гривні є знак для сліпих, який також відчувається на дотик, а починаючи із "сотки" вітчизняні банкноти змінюють колір під різним кутом освітлення.

Якщо перевіривши банкноти ви все одно сумніваєтесь, справжні вони чи ні, прямуйте до банку. Перевірити гривні можна безкоштовно, а за іноземну валюту доведеться заплатити. Перевірка менше десяти банкнот обійдеться щонайменше у 20 гривень.

У банках купюри пропустять крізь спеціальний детектор. У такий спосіб шансів виявити підробку набагато більше. Таке саме обладнання має переважна більшість супермаркетів та обмінних пунктів.

Якщо фальшивка потрапила до рук, необхідно негайно звернутися до найближчого райвідділку, здати псевдо гроші та написати заяву. Держава гроші не відшкодує, а ось шахрай має їх повернути. Якщо його спіймають. А от збувати підробки правоохоронці не радять. Карають за це так само, як і за їх виготовлення.

Як розпізнати грошову підробку та хто в Україні їх виготовляє, дізнайтеся більше від ТСН.варти:

Дивіться інші сюжети "вартових" ТСН:

Як уберегти своє авто від неякісного пального

За 6 місяців в Україні викрали більше 180 людей

Вода з пластикових пляшок містить небезпечні сполуки

Як захистити себе від шахрайства в магазинах

ВідеоЯк відрізнити фальшиві гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: